Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Aplinka, miškai
Sutarta stiprinti kai kurių „Natura 2000“ teritorijų apsaugą
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Valstybinių miškų urėdija (VMU) ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) pasirašė sutartis dėl Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose esančių buveinių ir jose aptinkamų gamtos vertybių apsaugos.

Sutartys pasirašytos dėl šių teritorijų: Adomiškio pelkės (Ukmergės r.), Karklėnų ežero ir jo apyežerės (Kelmės r.), Barupės slėnių (Kėdainių r.), Dabrupinės (Tauragės r.), Labūnavos (Kėdainių r.), Skilvonių (Panevėžio r.), Šilo (Jonavos r.), Vaiguvos (Kaišiadorių r.) ir Dautartų (Mažeikių r.) miškų, Gemeliškio kaimo pievų (Ukmergės r.), Nemuno slėnių ties Kalveliais (Vilniaus r.) ir Palėkiais (Jurbarko r.), Žaliųjų pievų (Anykščių r.).

Taip siekiama apsaugoti buveinėms ir paukščiams svarbias teritorijas, kurios nepatenka į nacionalines saugomas teritorijas, pavyzdžiui, draustinį, valstybinį parką ar biosferos poligoną, pranešė VMU.

Bioversija m7 2024 02 22

Pasak VSTT direktorės Agnės Jasinavičiūtės, šiuo metu Europos bendrijos svarbos buveinių ir rūšių apsauga nėra pakankama vien tik suteikus teritorijai „Natura 2000“ statusą, todėl būtina imtis realių veiksmų, sutariant dėl gamtosauginių priemonių taikymo valstybiniuose miškuose. Jos teigimu, saugomose teritorijose ūkinės veiklos turėtų būti iš esmės kitokios.

VSTT įsipareigojo informuoti VMU apie valstybiniuose miškuose esančių Europos Bendrijos svarbos rūšių buveinių ribas, su jų apsauga ir tvarkymu susijusias rekomendacijas bei pakeitimus, teikti pagalbą įgyvendinant gamtosaugos priemones.

Tuo metu VMU įsipareigojo išsaugoti buveinių negyvą medieną, sukurti rūšims tinkamas buveines, pavyzdžiui, miško neįveisti miško pievose bei aikštėse, nekeisti hidrologinio režimo.

VMU iš viso prižiūri apie 70 proc. Lietuvoje patvirtintų vertingiausių Europos natūralių gamtinių buveinių – daugiau nei 400 „Natura 2000“ tinklo patvirtintų teritorijų visoje Lietuvoje.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos