Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Aplinka, miškai
Plečiami apsaugos plotai: labiau ribojami Šimonių girios kirtimai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Plečiami Šimonių girios plotai, kuriuose bus draudžiami ar stipriai ribojami miško kirtimai ir kita veikla. Apsaugos tikslai nustatyti iš viso apie 3,8 tūkst. ha teritorijai.

Aplinkos ministerijos teigimu, šioje teritorijoje bus saugomos gamtinės vertybės ir sukurtos sąlygos gerinti jose esančių buveinių būklę. Plotuose, kuriuose nėra nustatyti apsaugos tikslai, ir toliau bus leidžiama miškų, žemės ūkio ir kita veikla.

„Vakarų taigos“ buveinės gerą būklę siekiama išsaugoti ne mažesniame kaip 59 ha plote, gerą būklę atkurti – ne mažesniame kaip 450 ha. plote. Numatytas pelkių buveinės „Aktyvių aukštapelkių“ apsaugos tikslas – išsaugoti gerą būklę ne mažesniame kaip 7 ha plote, atkurti gerą būklę ne mažesniame kaip 80 ha plote. Saugant šioje teritorijoje gyvenančią retą rūšį – Šneiderio kirmvabalį – gerą buveinių būklę reikia atkurti 680 ha plote.

Bioversija 2024 04 26 m7

Iš viso Šimonių girios teritorijoje nustatyti 23 apsaugos tikslai Europos Bendrijos svarbos buveinių tipams ir 6 rūšims.

Atnaujintas aplinkos ministro įsakymas nustato ne tik Šimonių girios, bet ir kitų 7 „Natura 2000“ teritorijų – Šaltuonos upės slėnio, Klamputės upės, Graumenos upės ir jos slėnių, Ragainės vingio, Gipėnų kaimo apylinkių, Mūšos slėnio žemiau Raudonpamūšio, Šešuvies upės žemiau Pašešuvio – apsaugos tikslus.

330 ha potencialių miško buveinių plotui nustatytas tikslas – pasiekti buveinės susiformavimą. Dažniausiai tai yra pribręstančių medynų plotai Šventosios kraštovaizdžio, Iženo telmologinio, Pelyšos geologiniame draustiniuose.

Apsaugos tikslai nustato kokios, kokiuose plotuose, kokia apimtimi ir su kokiais kokybiniais parametrais Europos Bendrijos svarbos natūralios buveinės ir saugomų rūšių buveinės turi būti išsaugotos.

Aplinkos ministerijos teigimu, tokio pobūdžio apsaugos tikslai sutampa su Europos Komisijos patvirtinto žaliojo kurso nuostata dėl gamtos atkūrimo priemonių.

Parengta: pagal AM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos