Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Aplinka, miškai
Startuoja nuotekų tvarkytojų registras
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Bandant užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos ar netinkamai išvalytos nuotekos, sukurta sistema, kurioje turi registruotis nuotekų tvarkytojai ir vežėjai, praneša Aplinkos ministerija (AM).

Pradėjusios veikti Nuotekų tvarkymo informacinės sistemos (NTIS) pagrindinis tikslas – turėti apskaitytą nuotekų sistemų registrą.

Sistemos informacija bus naudojama ir teikiant ataskaitas Europos Komisijai apie individualių nuotekų tvarkymą aglomeracijose.

Bioversija m7 2024 02 22

Pasak aplinkos viceministrės Ramintos Radavičienės, informacinė sistema visų pirma leis turėti aktualius duomenis apie konkrečios savivaldybės teritorijoje tvarkomų nuotekų būdus, būtinus sistemos veikimo stebėsenai ir kontrolei. 

„Kuomet į sistemą bus suvesti visi duomenys, ja galės naudotis visi prievolę turintys ūkio subjektai. Žmonės, turintys individualius nuotekų tvarkymo įrenginius, galės įsitikinti, ar jie neteršia gamtos, ar jų nuotekas išveža legalūs vežėjai, rasti reikalingų paslaugų teikėjus bei patogiai šias paslaugas užsisakyti“, – sako R. Radavičienė.

Nuotekų vežėjai šioje informacinėje sistemoje fiksuoja nuotekų paėmimo faktą, vietą, paimtų nuotekų tipą ir jų perdavimą nuotekų tvarkymo įmonėms iš visų tipų nuotekų valymo įrenginių, o nuotekų tvarkytojai patvirtina paimtų nuotekų kiekį ir tipą.

Valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės pareigūnai, savivaldos institucijos kartu su jų įsteigtomis nuotekų tvarkymo įmonėmis, pasinaudodami NTIS kaupiama informacija, galės matyti rizikingas vietas ir laiku imtis prevencinių veiksmų suvaldyti potencialius taršos šaltinius.

Aplinkos ministerijos teigimu, tikimasi, taip pavyks užkardyti atvejus, kuomet nelegalūs nuotekų vežėjai arba privatūs asmenys nuotekas išleidžia tam neskirtose vietose, atsiras galimybė kontroliuoti, ar įrenginiuose nuotekos išvalomos pagal teisinį reglamentavimą ir įrenginio dokumentuose nurodytą išvalymo lygį.

Ministerija pabrėžia, kad gyventojams, turintiems individualių nuotekų tvarkymo įrenginius, nėra būtinybės jungtis prie šios informacinės sistemos. Tačiau čia jie galės rasti informaciją apie paslaugų teikėjus.

Šiuo metu NTIS laipsniškai pildoma duomenimis, registruojami jos dalyviai. Šioje informacinėje sistemoje taip pat turi registruotis ir individualių nuotekų tvarkymo įrenginių montuotojai bei įmonės, vykdančios tokių įrenginių techninio aptarnavimo darbus.

Parengta: pagal AM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos