Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Aplinka, miškai
Priemonių šliužams ir sraigėms naikinti yra

Vilnius. Šią vasarą, kaip ir praeitais metais, daugelis ūkininkų ir sodininkų skundžiasi, kad laukuose, gėlynuose ir daržuose – sraigių ir šliužų antplūdis. Mažuose plotuose ūkių šeimininkai neretai stengiasi juos tiesiog kasdien rinkti ir mechaniškai naikinti, tačiau galima ir cheminė apsauga – mūsų šalyje registruota produktų ir profesionaliam, ir individualiam naudojimui.

Šliužai ir sraigės niokoja daugelį kultūrinių augalų. Kova su šiais kenkėjais gali būti itin sunki, todėl pastaruoju metu Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) gauna daug užklausų, kaip juos sunaikinti. „Neprofesionalūs augintojai ir sodininkai mėgėjai taip pat nerimauja dėl šliužų ir sraigių gausos ir nori konsultacijų“, – sako VAT Augalų apsaugos produktų registravimo skyriaus patarėja Raimonda Grigaitė.

Specialistė primena, kad Lietuvoje yra registruoti penki profesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai, kurių paskirtis – apsaugoti uogynus, daržoves, bulves, braškes, dekoratyvinius augalus, vejas ir pievas, javus, žirnius, pupas, rapsus, cukrinius ir pašarinius runkelius nuo šliužų ir sraigių. Tai Sluxx, Gusto, Lima Oro, Meridian, Ironmax Pro.

Bioversija 22 08 31

Du iš šių registruotų moliuskocidų – Sluxx ir Ironmax Pro – yra mažos rizikos produktai, juos galima naudoti ir ekologiniuose ūkiuose.

Sodininkams ir daržininkams mėgėjams apsaugai nuo šliužų ir sraigių yra registruoti keturi augalų apsaugos produktai neprofesionaliajam naudojimui – Ferramol, Ferramol Limacide, Gusto ir Lima Oro. Jie skirti uogynų, daržovių, auginamų lauke ir šiltnamiuose, bulvių, braškių, dekoratyvinių augalų, vejų apsaugai nuo šliužų ir sraigių.

Šiems kenkėjams naikinti gali būti naudojamas ir alus. Europos Sąjungoje šis produktas yra patvirtintas kaip moliuskocidas, skirtas apsaugoti augalus nuo šliužų. Neskiestas alus supilamas į pridengtus indus-gaudykles. Priklausomai nuo išplitusių šliužų kiekio, indai gali būti išdėliojami tankumu iki 1 indo viename kvadratiniame metre. Suvilioti kvapo kenkėjai patenka į spąstus. Taigi vengiantiems savo sklypuose naudoti cheminius preparatus taip pat galima rasti saugią ir ekologišką išeitį.

Naudojantiems įprastus augalų apsaugos produktus VAT dar kartą primena, kad visi jie turi būti naudojami laikantis teisės aktuose ir etiketėse nustatytų reikalavimų.

VAT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija