Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Aplinka, miškai
Prancūzijoje už „ekocidą“ grės iki 10 metų kalėjimo

Paryžius. Rimtos tyčinės žalos aplinkai padarymas Prancūzijoje bus laikomas nusikaltimu, už kurį grės iki dešimties metų kalėjimo. Tai bus dalis planuojamo „ekocido“ įstatymo, sekmadienį pranešė vyriausybės atstovai.

Tokį įstatymą rekomendavo priimti prieš metus vyriausybės sukurta grupė, pavadinta Piliečių konvencija dėl klimato, kuriai priklausė 150 Prancūzijos visuomenės atstovų.

Teisingumas ministras Erikas Diuponas-Moretis (Eric Dupont-Moretti) ir aplinkosaugos ministrė Barbara Pompili savaitraščiui JDD sakė, kad už „ekocidą“ grės bauda iki 4,5 mln. eurų arba iki dešimties metų kalėjimo.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mes ketinama sukurti bendrinį taršos nusikaltimą, – sakė E. Duponas-Moretis. – Bausmė priklausys nuo nusikaltėlio ketinimų.“

Tokių priemonių tikslas yra nubausti aplinkosaugos įstatymų pažeidėjus, kad bausmė sudarytų „iki 10 proc. jų pelno, kurio jie būtų gavę išpildami atliekas į upę“, sakė jis.

E. Duponas-Moretis pažymėjo, kad iki šiol Prancūzijos Konstitucijos neleido kvalifikuoti tokių veiksmų kaip „nusikaltimų“. Jie buvo laikomi tiesiog nusižengimai.

Taip pat Prancūzijoje ketinama nustatyti naują nusikaltimą –„grėsmės aplinkai sukėlimą“, sakė B. Pompili. Jos teigimu, potencialūs pažeidėjai būtų nubausti dar prieš padarydami žalos nelegalia tarša.

Iš viso Piliečių konvencija dėl klimato prezidentui Emanueliui Makronui (Emmanuel Macron) pateikė 149 pasiūlymus, kaip sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų apimtis. Prezidentas sakė ketinantis 146 pasiūlymus įtraukti į savo vyriausybės politiką.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos