Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Aplinka, miškai
Po miškasodžio sužaliuos 2 mln. medelių
Valstybinių miškų urėdijos Kretingos padalinio archyvo nuotr.

Vilnius. Jau rytoj vyks masiškiausias Nacionalinis miškasodis. Bus pasodinta per 2 mln. beržų, juodalksnių, eglių, pušų ir ąžuolų. Iš viso bus įveista 748 ha miško, teigia Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija.

Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija atkurs ir apie 9 175 ha miškų, kuriuose bus pasodinta apie 30 mln. medelių. Šiais metais užsiregistravo daugiau nei 1 500 dalyvių.

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos padalinio miško auginimo specialistės Gražinos Banienės teigimu, nuo 2017 m., kai pradėta organizuoti Nacionalinį miškasodį, susidarė nuolatinių padėjėjų ratas.

Bioversija 22 02 02

„Būna, kad vaikštau po Kretingą rudenį, o prie manęs prieina žmonės prašydami, kad neužmirščiau pakviesti pavasarį į miškasodį“, – sakė G. Banienė.

Ji taip pat pridūrė, kad tai – atsakingas darbas. Ne tik reikia sodinti medelius – miško atkūrimo darbai prasideda gerokai anksčiau.

Norint jį užauginti, reikia tinkamai paruošti želdavietę ir parinkti atkūrimo būdą, svarbu ir turėti žinių, kaip sodinti sodinukus, kad jie prigytų.

„Atkuriant mišką, taip pat įveisiant naujus, labai svarbi tiek sodmenų, tiek pačio darbo kokybė, jeigu norime užauginti sveikus, atsparius miškus. Tačiau šis darbas – tik ateities miško pradžia, nes pasodinus svarbu laiku ir tinkamai prižiūrėti bei saugoti medelius“, – pabrėžė specialistė.

Į Nacionalinį miškasodį, kuris organizuojamas visoje Lietuvoje, atvyksta ne tik vietiniai gyventojai, bet ir svečiai iš Kauno ir Vilniaus.

„Akcijos, organizuojamos prie didelių miestų ar sodų bendrijų, labiau traukia „sofos lygos“ miško mylėtojus. Jie labiau komentuoja socialinėje erdvėje, bet prisidėti darbu neskuba.

Miškus sodinti organizuojama kaimiškose vietovėse, nes prie miestų, antros grupės miškuose plyni kirtimai nevykdomi, nebent medynas sunyko dėl gamtos stichijos.

Šiais metais per Nacionalinį miškasodį įveisime naują mišką, kuris drieksis ties Skuodo ir Kretingos rajonų riba“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos Kretingos padalinio miško auginimo specialistė.

Autorius: Inga Dubovijienė
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos