Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Plečiamos saugomos teritorijos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Vyriausybei pritarus, numatoma steigti dar 11 naujų draustinių ir išplėsti jau 6 esamus. Teigiama, kad taip artėjama prie tikslo saugomas teritorijas išplėsti iki 20 proc. šalies ploto.

Skaičiuojama, kad šiemet sklypų savininkų kompensacijų suma už buveinėms perleidžiamą žemę iš valstybės biudžeto ir ES fondų lėšų sieks 5 mln. eurų.

Bus rengiami  Rėkyvos valstybinio botaninio-zoologinio, Grūžių valstybinio botaninio-zoologinio, Šalčios valstybinio hidrografinio, Širvintos valstybinio kraštovaizdžio, Lygiaraisčio valstybinio telmologinio ir Visinčios valstybinio hidrografinio draustinių ribų planų pakeitimai.

Bioversija 2024 07 09 m7

Numatoma išplėsti šiuos draustinius apimant Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijas – Rėkyvos pelkę, Grūžių mišką, Šalčios ir Visinčios upių slėnius, Širvintos upę ir jos slėnius,  Astruvkos mišką, Visinčios upės slėnį ties Gudeliais.

Dabar Lietuvoje  yra 402 valstybiniai gamtiniai draustiniai. Jų sąrašą papildys Avižienių ir Bestraigiškių herpetologiniai, Ažukriaunio, Kalvelių ir Strėvininkų botaniniai-zoologiniai, Gervelės, Giedraitiškių, Gratiškių ir Vilūniškių telmologiniai, Norkiškės ir Šilo botaniniai draustiniai. Be to, pernai dar prasidėjo Juodymų valstybinio telmologinio draustinio steigimo procedūra.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pernai „Natura 2000“  teritorijų plotas padidėjo 35 tūkst. hektarų (iki 784,5 tūkst. ha). Neseniai penkis kartus išplėsta ir Punios gamtinio rezervato teritorija.

Šiuo metu saugomos teritorijos užima 1151 tūkst. ha, tai yra apie 17,63 proc. Lietuvos teritorijos.

Parengta: pagal AM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos