Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Aplinka, miškai
Patvirtinta, kaip bus remiama biometano gamyba ir biodujų valymas

Vilnius. Patvirtinos projektų, kurie skatins biometano gamybą ir biodujų valymą, finansavimo sąlygos. Šiai priemonei iš Klimato kaitos programos skirta 31 mln. eurų. Paraiškas paramai gauti galės teikti ir žemės ūkio veiklą vykdantys subjektai. 

Maksimalus subsidijos dydis vienam pareiškėjui – 4 mln. Eur, kai statomi nauji biodujų gamybos, biodujų kartu su biometano gamybos įrenginiai; 1,7 mln. Eur – kai įgyvendinama biometano dujų gamybos įrenginių plėtra, įrengiant biodujų valymo įrenginius prie jau esamų arba statomų biodujų gamybos įrenginių.

Tinkamos finansuoti projektų išlaidos – bioreaktorių ir su jų veikimu susijusių būtinųjų įrenginių, įrenginių, skirtų biomasei transportuoti, apdoroti ir tiekti į bioreaktorių, įrenginių substratui apdoroti bei degazuotajam substratui tvarkyti įsigijimas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat bus finansuojamos išlaidos biodujų valymo ir su jų veikimu susijusiems būtiniems įrenginiams, biodujų ir biometano saugojimo, kokybės matavimo ir užtikrinimo, apskaitos ir suslėgimo įrenginiams, biometano užpildymo įrangai prie biodujų jėgainės, elektros ir šilumos energijos gamybos įrenginiams, naudojantiems pagamintą biometaną (biodujas), įsigyti.

Kvietimą teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbs liepos 3 dieną.

Tikimasi, kad tai paskatins žaliosios energetikos plėtrą, bus naudojama mažiau iškastinio kuro. Biodujos gali būti naudojamos šilumai ir elektrai gaminti, o iš biodųjų technologiškai išgaunamos švaresnės biometano dujos gali būti tiekiamos į gamtinių dujų tinklus ir naudojamos kaip transporto priemonių kuras.

Nuo 2020 m. į biometano gamybą ir valymą iš Klimato kaitos programos investuota 23 mln. eurų. Įgyvendinama 12 projektų.

Parengta: pagal AM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos