Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Aplinka, miškai
Rengiami natūralių pievų ir ganyklų žemėlapiai
Biomon.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvoje mažėjant natūralių pievų, ganyklų ir pelkių plotams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba parengė jų žemėlapius. Juos planuojama galutinai patvirtinti rudenį, pranešė Aplinkos ministerija. 

„Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, natūralių pievų ir ganyklų palaipsniui mažėja, nes žemės ūkiui intensyvėjant pievos suariamos. Pelkės nyksta taip pat dėl intensyvėjančio žemės ūkio, urbanizacijos. Šias ekosistemas būtina išsaugoti. Tuo tikslu rengiami minėtų ekosistemų, kurioms bus taikomos specialios žemės naudojimo sąlygos, žemėlapiai“, – teigiama pranešime. 

Ministerijos teigimu, 2018–2022 m. kultūrinių, natūralių pievų ir ganyklų bendras plotas sumažėjo beveik 213 tūkst. ha ir dabar sudaro apie 5,5 proc. šalies teritorijos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tuo metu pelkių plotas išlieka gana stabilus, tačiau jos nyksta dėl atnaujinamų melioracijos ir durpių kasybos projektų, taip pat dėl su klimato kaita susijusių veiksnių. Atvirų pelkių plotai taip pat sparčiai mažėja dėl užžėlimo nendrėmis, krūmais ir medžiais.

Pasak ministerijos, natūralių pievų ir ganyklų atrankos kriterijus atitinkančios teritorijos siekia 75,8 tūkst. ha, pelkių – daugiau kaip 110 tūkst. ha, o šaltinynų – 517 ha.

Parengtus žemėlapius pagal regionus planuojama tvirtinti šešiomis dalimis. 

Su žemėlapiais galite susipažinti čia.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos