Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Pakeista leidimų kirsti mišką išdavimo tvarka
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Nuo 2023 m. sausio 1 d. pranešimo apie ketinimą kirsti mišką derinti nereikės, išskyrus atvejus, jei miškas patenka į „Natura 2000“ ir nekilnojamojo kultūros vertybių teritorijas, taip pat retinimo, einamųjų ir atrankinių sanitarinių kirtimų atvejais.

Pranešimas apie ketinimą kirsti mišką galios ne iki einamųjų metų gruodžio 31 d., kaip buvo iki šiol, bet 12 mėn. nuo pranešimo registravimo (suderinimo) datos.

Pateikus pranešimą miško kirtimui, kuris neturi būti derinamas, teisė kirsti mišką bus įgyjama nuo tokio pranešimo įregistravimo aplinkosaugos leidimų išdavimo sistemoje ALIS.

Bioversija 2024 07 09 m7

Laikas nuo pranešimo pateikimo iki galimybės kirsti mišką, kai kirsti planuojama ne „Natura 2000“ ar nekilnojamosios kultūros vertybės teritorijoje, neviršys 5 darbo dienų.

Leidimas kirsti mišką nebus privalomas invaziniams medžiams ir krūmų rūšims, nurodytoms Invazinių Lietuvoje organizmų rūšių sąraše.

Norint kirsti mišką, bendraturčio sutikimo nereikės, kai tarpusavio susitarimu nustatoma ir notariškai patvirtinta tvarka, pagal kurią naudojamasi konkrečiomis atskiromis žemės sklypo dalimis.

Dar vienas pakeitimas – leidimų kirsti mišką ar pranešimų apie ketinimą mišką kirsti nebereikės tikslinti, jei iškirtus mišką paaiškės, kad iškirstas likvidinės medienos tūris viršijo leidime ar pranešime nurodytą apytikrį likvidinį tūrį.

Privačių miškų savininkai paraiškas dėl leidimų kirsti mišką gavimo, taip pat pranešimus apie ketinimą kirsti mišką galės teikti tik per ALIS.

Parengta: pagal AM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos