Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Miškų kadastrą tvarkys Registrų centras
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Pagrindinius nacionalinius registrus ir informacines sistemas prižiūrintis Registrų centras nuo 2024 m. sausio tapo Miškų valstybės kadastro tvarkytoju.

„Registrų centras jau daugelį metų prižiūri Nekilnojamojo turto registrą ir kadastrą, kuriuose sukaupti visi pagrindiniai duomenys apie šalyje esančius statinius ir žemės sklypus.

Iki tol keliuose skirtinguose valstybės kadastruose buvusi informacija apie miško žemę skyrėsi, nesutapo miškų plotai ir dėl to kildavo nesklandumų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Konsolidavus žemės sklypų ir miškų duomenis vienoje vietoje, bus galima priimti sprendimus, leisiančius ateityje suvienodinti informaciją, taip padidinant jos tikslumą, aktualumą ir patikimumą“, – kalba Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Anot jo, Registrų centras panaudos savo sukauptą kadastrų tvarkymo patirtį skaitmenizuojant Miškų valstybės kadastro duomenų parengimo, registravimo ir teikimo klientams procesus, o tai sudarys galimybes operatyviai ir paprastai gauti bei pateikti visą reikalingą informaciją apie valstybėje esančius miškus.

„Registrų centrui perėmus Miškų valstybės kadastro tvarkymą duomenų teikimas gyventojams, įmonėms ar institucijoms nepasikeis. Dėl pažymų ar išrašų klientai turėtų kreiptis į Registrų centrą“, – pabrėžia K. Maksvytis.

Šiuo metu Miškų valstybės kadastre įregistruota daugiau kaip 2 mln. ha miško žemės ploto, beveik 1,9 mln. miško taksacinių sklypų. Tai sudaro trečdalį šalies teritorijos.

Šaltinis: AM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos