Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Aplinka, miškai
Miškininkai nemokamai dalins eglišakius ir kankorėžius

Vilnius. Artėjant Kalėdoms, miškininkai nemokamai dalins eglišakius ir kankorėžius, pranešė Valstybinių miškų urėdija. Kiekvienos akcijos metu miškininkai išdalija apie 100 tūkst. eglišakių, kurie surenkami kirtavietėse.

„Džiaugiamės, kad šiais metais vėl galime organizuoti visų taip laukiamą, tradicinę akciją, kurią pernai buvo pristabdžiusi pandemija“, – pranešime teigė urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

„Tai viena gražiausių miškininkų dovanų gyventojams, kai galime prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo ir su eglės šaka į namus atnešti džiugų švenčių laukimą“, – pridūrė jis. 

Bioversija 22 08 31

Anot jo, žmonės, pasiimdami eglės šaką, prisideda prie miško tausojimo ir sąmoningo vartojimo.

„Mums svarbu, kad gyventojai namams puošti renkasi eglės šaką ir taip prisideda prie miško tausojimo ir sąmoningo vartojimo – tai pati geriausia dovana mums“, – teigė urėdijos vadovas.

Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vyks pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, didžiųjų prekybos centrų aikštelėse gruodžio 16 dieną, 13-17 val. Dalinimo vietų sąrašas skelbiamas urėdijos interneto svetainėje. 

Akcija pirmą kartą buvo surengta prieš 15 metų Šiaulių krašto miškininkų ir vėliau tapo tradicija visoje Lietuvoje.

Norinčiuosius įsigyti Kalėdų eglutę miškininkai rekomenduoja kreiptis į urėdiją – šventei skirti specialiai medelynuose ar tam skirtose plantacijose auginami medeliai. Medelių kainos svyruoja nuo 5 iki 110 eurų.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija