Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Aplinka, miškai
Keičiama taršos leidimų išdavimo tvarka
Asociatyvi nuotr.

Vilnius. Keičiamos Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimų bei Taršos leidimų  taisyklės. Teigiama, kad naudojant skaičiuoklę kiaulininkystės ūkiams poveikio aplinkai vertinimo tvarka turėtų tapti paprastesnė, praneša Aplinkos ministerija (AM).

Numatoma, kad į Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisykles ir Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisykles bus įtrauktos nuorodos į atnaujintą Aplinkosauginių leidimų išdavimo sistemą ALIS.

Nauja ir tai, kad kiaulininkystės ūkiams, vertinant poveikį aplinkai, numatoma naudoti skaičiuoklę. Teigiama, kad tai, atsižvelgiant į rinkos poreikius, padės lanksčiau organizuoti veiklą. Aplinkosaugos institucijoms (ir išduodančios leidimą, ir kontroliuojančios) tai aktualu, nes turės patogų įrankį patikrinti, ar planuojamam veiklos pakeitimui privaloma įvertinti poveiką aplinkai ir keisti leidimą.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot AM, šiuo pakeitimu siekiama, kad nereikėtų atlikti perteklinių leidimo keitimo procedūrų, kai keičiama kokybinė ir kiekybinė auginamų kiaulių sudėtis, bet nesikeičia jų santykinis dydis, o į aplinką išmetamų teršalų kiekis nedidėja.

Keičiant leidimų išdavimo tvarką, numatoma nustatyti 15 konkrečių veiklos rūšių ir įrenginių, turinčių reikšmingą poveikį oro kokybei, kuriuos eksploatuojant reikia turėti Taršos leidimą. Šis sprendimas priimtas pagal ES reikalavimus.

Tai pakeis kriterijų, pagal kurį šio leidimo reikėjo, kai iš stacionarių taršos šaltinių į aplinkos orą per metus išsiskirdavo 10 ar daugiau tonų teršalų, nenurodant jų rūšies.

Taisyklėse detaliau išaiškinama ir kurą deginančio įrenginio sąvoka. Juo laikomas ir šiose taisyklėse apibūdintas kilnojamasis kurą deginantis įrenginys.

Šiuo metu dėl numatytų TIPK ir Taršos leidimų pakeitimų vykdomos konsultacijos, tad visuomenės ir socialinių partnerių pasiūlymų laukiama iki spalio 4 dienos.

Parengta: pagal AM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos