Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Dirvožemio degradacija ES kasmet atsieina 50 mlrd. eurų

Briuselis. Degradacija apėmė nuo 60 iki 70 proc. visų Europos Sąjungos dirvožemio. Kasmet tai atsieina apie 50 mlrd. eurų.

Remiantis Kaimo investicijų į tvarią Europą paramos fondo (RISE) ataskaita, nepaisant klimato kaitos švelninimo priemonių, dirvožemio būklė vis tiek prastėja visame žemyne.

Dirvožemis svarbus ne vien dėl apsirūpinimo maistu, jis taip pat atlieka itin svarbus palaikant biologinę įvairovę ir užtikrinant gėlo vandens tiekimą.

Bioversija 2024 07 09 m7

Dirvožemio degradacija – didelė problema visoje ES, kai kur šis mastas siekia net 70 procentų. Tai rodo, kad užteršto dirvožemio plotai labai dideli, juos veikia erozija ir eutrofikacija.

Net 50 proc. durpynų nusausinta, o juos nusausinus durpėse sukaupta anglis patenka atgal į atmosferą, todėl spartėja klimato kaita.

ES dirvožemių sveikatai didelę grėsmę kelia vėjo ir vandens sukeliama dirvožemio erozija, organinių medžiagų ir biologinės įvairovės mažėjimas, tankėjantis dirvožemis.

Tačiau, anot RISE ataskaitos, yra ir gerų naujienų – dirvožemio būklę įmanoma atkurti. Naudodami tvaraus dirvožemio valdymo praktiką, žemdirbiai gali pagerinti jo kokybę. Tai apima dirvožemio trikdymo mažinimą, pasėlių ir sėjomainų įvairinimą, siekiant apriboti dirvožemio eroziją, cheminių medžiagų naudojimą ir organinių medžiagų kiekį.

Pagerinti dirvožemio organinę sudėtį galima palaikant gerą jo struktūrą, įvairinant pievų augmeniją, taikant sėjomainą.

***

RISE – nepriklausomas fondas, remiantis tvarią ir tarptautiniu mastu konkurencingą kaimo ekonomiką visoje Europoje. Fondas ieško būdų, kaip išsaugoti aplinką ir biologinę įvairovę. Tai daro su ekspertais, kurie padeda spręsti pagrindines žemės ūkio problemas.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos