Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Aplinka, miškai
Britų ūkininkai laimi prieš dangaus žibintus

Edinburgas. Jungtinėje Karalystėje ūkininkų reikalavimu vis dažniau uždraudžiama leisti dangaus žibintus, kurie kelia pavojų gyvūnams.

Škotijos ūkininkai palankiai įvertino sprendimą uždrausti didžiulį dangaus žibintų festivalį, kuris būtų įvykęs Damfriso ir Galocėjaus srityje.

Rugpjūčio 11 d. numatytas renginys „Light Fest“, kurį organizavo JAV kompanija, žadėjusi  šeimoms individualius dangaus žibintus, atšauktas, kai sulaukė didžiulės ūkininkų kritikos, rašo farminguk.com.

Bioversija 22 02 02

Ūkininkai teigė, kad renginys numatytas blogu laiku, kai bus prasidėjęs derliaus nuėmimas. Jie taip pat perspėjo apie žalą, kurią dangaus žibintai gali sukelti gyvulių sveikatai ir gaisro pavojų ūkių pastatams. Aplinkosaugininkai taip pat yra susirūpinę, kad dangaus žibintai teršia aplinką ir žaloja  laukinius gyvūnus.

Nacionalinės ūkininkų sąjungos (NFU) Škotijos politikos vadybininkė Peni Midltoun (Penny Middleton) sveikino pasiekimą, tačiau sakė mananti, kad tam pasiekti „neturėtų būti reikalinga surengti specialią kampaniją“.

Anot jos, dangaus žibintai gali sukelti neprognozuojamą žalą, nes neįmanoma kontroliuoti, kur nusileis popieriaus, metalo ir medienos degančios struktūros. Tai reiškia, kad jie bet kuriuo metų laiku kelia nepriimtiną riziką gyvūnų sveikatai, turtui ir žemės ūkio paskirties žemei.

Ūkininkų ir aplinkosaugininkų organizacijos perspėja, kad žibintus gali praryti gyvūnai, o tai sukelia skrandžio užsikimšimą. Žibintų aštrios dalys gali sudraskyti gyvūno gerklę ar skrandį, sukelti vidinį kraujavimą. Šie degantys daiktai gyvūnams sukelia stresą, sužeidimus ir mirtį.

NFU Škotijos padalinio pozicija yra tokiai, kad žibintų naudojimas turėtų būti visam laikui uždraustas.

Gegužės mėnesį neleista naudoti žibintus „BBC Radio One“  renginyje, kuris gegužės mėnesį įvyko Velso mieste Svonsyje. Šiuo atveju taip pat atsižvelgta į ūkininkų pageidavimus.

Publikacijoje nepaaiškinta, kodėl apskritai buvo svarstoma apie dangaus žibintų naudojimą, nes nuo šių metų vasario jau visose Velso 22 srityse draudžiama leisti dangaus žibintus. Anglija taip pat paraginta visiškai uždrausti naudoti šias nekaltai atrodančius daiktus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos