BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Aplinka, miškai
Audra suniokojo 100 ha miško

Vilnius. Savaitgalį siautusi audr išvertė ir išlaužė beveik 10 tūkst. kub. m medžių daugiau nei 100 ha plote, pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU).

Labiausiai nukentėjo miškai Biržų, Kazlų Rūdos ir Švenčionėlių regioniniuose padaliniuose – pastarajame išversta didžioji dalis medžių – daugiau kaip 5 tūkst. kub. m. Stiprus vėjas niokojo ir privačius miškus.

„Nors savaitgalį praėjusi audra nebuvo tokia smarki kaip „Laura“ ar „Ervinas“, tačiau kiekvienas išverstas ar išlaužytas medis – praradimas mūsų miškams. Dabar mūsų miškininkai kuo skubiau tvarkys vėjavartas ir vėjalaužas, kad išverstuose, nulaužytuose medžiuose neatsirastų kenkėjų židinių“, – sakė VMU vadovas Valdas Kaubrė.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Nusilpusius medžius puola kamienų kenkėjai – žievėgraužiai, išsiritusi nauja karta užpuola ir sveikus medžius“, – pridūrė jis.

Anot miškininkų, labiausiai nukentėjo spygliuočiai, daugiausiai – pušys. Kadangi pušies šaknis yra stipri ir eina giliai po žeme, vėjas medžio išversti nesugeba, todėl pušis dažniausiai lūžta per pusę.

Pernai praūžusi audra „Laura“ išvertė ir išlaužė daugiau kaip 205 tūkst. kubinių metrų medžių kiek didesniame nei 2,5 tūkst. hektarų plote. Anot miškininkų, tai beveik tiek pat, kiek sudaro bendras Kauno ir Šiaulių miestų plotas.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos