Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Aplinka, miškai
Audra suniokojo 100 ha miško

Vilnius. Savaitgalį siautusi audr išvertė ir išlaužė beveik 10 tūkst. kub. m medžių daugiau nei 100 ha plote, pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU).

Labiausiai nukentėjo miškai Biržų, Kazlų Rūdos ir Švenčionėlių regioniniuose padaliniuose – pastarajame išversta didžioji dalis medžių – daugiau kaip 5 tūkst. kub. m. Stiprus vėjas niokojo ir privačius miškus.

„Nors savaitgalį praėjusi audra nebuvo tokia smarki kaip „Laura“ ar „Ervinas“, tačiau kiekvienas išverstas ar išlaužytas medis – praradimas mūsų miškams. Dabar mūsų miškininkai kuo skubiau tvarkys vėjavartas ir vėjalaužas, kad išverstuose, nulaužytuose medžiuose neatsirastų kenkėjų židinių“, – sakė VMU vadovas Valdas Kaubrė.

Bioversija 22 02 02

„Nusilpusius medžius puola kamienų kenkėjai – žievėgraužiai, išsiritusi nauja karta užpuola ir sveikus medžius“, – pridūrė jis.

Anot miškininkų, labiausiai nukentėjo spygliuočiai, daugiausiai – pušys. Kadangi pušies šaknis yra stipri ir eina giliai po žeme, vėjas medžio išversti nesugeba, todėl pušis dažniausiai lūžta per pusę.

Pernai praūžusi audra „Laura“ išvertė ir išlaužė daugiau kaip 205 tūkst. kubinių metrų medžių kiek didesniame nei 2,5 tūkst. hektarų plote. Anot miškininkų, tai beveik tiek pat, kiek sudaro bendras Kauno ir Šiaulių miestų plotas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos