Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Agropolitika
ŽŪR savitvarda aukščiau pavienių iniciatyvų

Kaunas. Žemės ūkio rūmai nereaguoja į Jonavoje šaukiamą visuotinį žemdirbių suvažiavimą ir oficialios pozicijos dėl jo nepareiškia. Rūmai nekreipia dėmesio į konferenciją, kurios organizatoriai žada kalbėti išskirtinai apie „Žemės ūkio rūmų krizę ir jos suvaldymo būdus". ŽŪR nusprendė kreiptis į prokuratūrą dėl Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus pasakytų žodžių.

Antradienį posėdžiavusi Žemės ūkio rūmų Taryba tarėsi, kaip reaguoti į visuotinį žemdirbių suvažiavimą, kuris šaukiamas vasario 9-ąją Jonavoje. Anot l. e. p. ŽŪR pirmininko Sigito Dimaičio, niekas neinformavo Rūmų apie šaukiamą suvažiavimą, nepateikė informacijos oficialiai, nekvietė dalyvauti, todėl nėra reikalo reaguoti į šį renginį, diskutuoti apie jį.

Bioversija 22 02 02

ŽŪR nereaguoja į atskirų žemdirbių organizacijų iniciatyvas, tarsi tai nebūtų susiję su Rūmais

Priminsime, kad suvažiavimą inicijavo Žemės ūkio ir maisto tarybai priklausančios organizacijos, tarp jų Lietuvos ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija. Suvažiavime bus kalbama apie žemdirbių mokesčius, situaciją gyvulininkystėje, melioracijos būklę, žemės įsigijimą, neneašių žemių ūkių rėmimą, tiesiogines išmokas ir kt., o taip pat apie Žemės ūkio rūmų - kaip žemdirbių savivaldos organizacijos - ateitį. Suvažiavimo darbotvarkė paskelbta viešai.

Įžvelgia intrigų

Žemės ūkio rūmų Taryba nusprendė nekreipti dėmesio į konferenciją „Žemės ūkio rūmų krizė ir jos suvaldymo būdai". S. Dimaitis (juokais, o gal rimtai) pavadino šios konferencijos organizatorius Žemės ūkio rūmų gelbėjimo komitetu, o pačią idėją - eiline intriga.

L. e. p. ŽŪR pirmininkas Sigitas Dimaitis (nuotraukoje dešinėje) stengiasi išlikti ramus

Konferencija „Žemės ūkio rūmų krizė ir jos suvaldymo būdai" vyks vasario 2-ąją Aleksando Stulginskio universitete. Jos rezoliucijos projekto tekstą socialiniuose tinkluose paskelbė Vytenis Neverdauskas, pretenduojantis dalyvauti Žemės ūkio rūmų pirmininko rinkimuose (rinkti ŽŪR pirmininką numatyta vasario pabaigoje).

Rezoliucijos projekte be kita ko siūloma „atverti Žemės ūkio rūmų duris visoms agroverslo, perdirbimo pramonės, žemės ūkį aptarnaujančių struktūrų, mokslo, mokymo, švietimo ir kultūros visuomeninėms organizacijoms - 2018 m. kovo - birželio mėnesiais jas priimti į Rūmus už simbolinį 1 Eur mokestį. [...] Pareikšti nepasitikėjimą dabartinės ŽŪR administracijos vadovavimo Rūmams ir darbo su agropolitikos partneriais, valdžios bei valdymo institucijomis metodais".

Kreipsis dėl šmeižto

Žemės ūkio rūmų Taryba pritarė l. e. p. ŽŪR pirmininko Sigito Dimaičio siūlymui „kreiptis į prokuratūrą dėl šmeižto". Dėl galimai šmeižiančios informacijos paskleidimo prikišama Seimo nariui Vytautui Kamblevičiui. Seimo etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad V. Kamblevičiaus žodžiai, pasakyti ŽŪR Tarybos posėdyje 2017-ųjų spalį, pažeidžia Valstybės politikų elgesio etiką.

Kandidatai į ŽŪR pirmininkus

Vasario 27 dieną vyksiančiuose ŽŪR pirmininko rinkimuose šiuo metu planuoja dalyvauti du pretendentai: Vytenis Neverdauskas, buvęs laikraščio „Ūkininko patarėjas" vyriausiasis redaktorius, ir Arūnas Svitojus, ŽŪR Kaimo reikalų komiteto narys, Baltijos labdaros fondo direktorius. Pretendentai dalyvauti ŽŪR pirmininko rinkimuose pareiškinius dokumentus gali teikti iki vasario 12 dienos.

ŽŪR gretas papildė vynuogininkai

Tarybos posėdyje į Rūmus priimta nauja narė - Lietuvos vynuogininkų asociacija, vadovaujama Stepono Puipos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos