Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
ŽŪM patalpų Kaune nuomos konkursą laimėjo SBA įmonė

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ketinant persikelti į Kauną, jos patalpų nuomos konkursą laimėjo Arūno Martinkevičiaus koncerno SBA netiesiogiai valdoma bendrovė „Bei Capital“.

Ta žinia socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalinęs laikinasis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys rašė, kad jo darbas baigtas - patalpų Kaune nuomos konkursas įvyko, o pasirašyti sutartį teks atnaujintos Vyriausybės ministrui.

„Ministerijos perkėlimas į Kauną vyksta maksimaliai skaidriai ir tiksliai pagal planą. Užbaigę ilgalaikės patalpų nuomos konkursą, ryžtingai vykdome rinkiminius įsipareigojimus ir Vyriausybės programą. Esu tikras, kad tik pilnai atlikus ministerijos perkėlimą į Kauną, Vidurio Lietuvos regionas pajus šio žingsnio naudą, žemdirbiai įvertins aukštesnę žemės ūkio politikos kokybę, o įvairių sąmokslo teorijų kūrėjai galės savo kūrybinę energiją nukreipti kitur“, - rašė G. Surplys.

Bioversija 22 08 31

Ministerija praneša, kad penkerių metų sutartis su laimėtoju turėtų būti pasirašyta iki rugpjūčio 26 dienos. Už 4,2 tūkst. kv. metrų ploto patalpas su 280 darbo vietų K. Donelaičio gatvėje ministerija per mėnesį mokėtų 81,2 tūkst. eurų (su PVM), o per penkerius metus – 4,9 mln. eurų.

„Šis laimėtojas atitiko visus mūsų reikalavimus, kurie buvo pateikti konkurso metu, tokie dalykai, kaip geriausia kaina, vieta, patalpų išplanavimas“, – BNS sakė viceministras Venantas Griciūnas.

Anot jo, viskas vyksta pagal planą, tiekėjai yra įsipareigoję ir taip numatoma, kad ministerija 2020 metų balandį turėtų veikti Kaune. Kartu su ministerija į naujas patalpas turėtų persikelti ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra – jai skirtas plotas siektų 723 kv. metrų, bus įrengta 50 darbo vietų.

„Bei Capital“ vadovas Lionginas Šepetys teigia ministerijos prašysiantis garantijų, jog būtų kompensuoti nuostoliai, jei pasirašius sutartį paaiškėtų, kad patalpų nebereikia.  

„Yra neapibrėžtumas, situacija dviprasmiška, matome, kad nėra aiškios politinės valios, kad tai ir įvyks (patalpos bus išsinuomotos – BNS). Prašysime tam tikrų garantijų dar iki sutarties pasirašymo, kad būtų užtikrinti nuostoliai, jeigu persigalvos ministerija“, – BNS sakė L. Šepetys.

Anot jo, patalpos bus įrengiamos specialiai ministerijos poreikiams, todėl jei ji persigalvotų, jas pritaikyti kitai įmonei būtų sudėtinga, tektų viską perdaryti. L. Šepetys teigė derybų metu kėlęs klausimą dėl garantijų, tačiau atsakymų iki šiol negavęs.

Konkursui pasiūlymus buvo pateikusios ir miesto mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamos „Vičiūnų“ grupės netiesiogiai valdoma įmonė „Magnumo investicijos“ – ji siūlė būsimą verslo centrą „Magnum“ – bei Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.

Ministerijos perkėlimu į Kauną yra suabejojęs prezidentas Gitanas Nausėda – jis teigė pasigendantis aiškių argumentų, kodėl tai reikia daryti, nors iš esmės pritaria institucijų decentralizavimui. Perkraustymui nepritaria ūkininkų organizacijos, kai kurie Seimo nariai.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija