Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Agropolitika
ŽŪM padaliniai bus Kaune, Panevėžyje ir Alytuje

Vilnius. Žemės ūkio ministrui trečiadienį pareiškus, kad visa ministerija nesikraustys į Kauną, premjeras Saulius Skvernelis kartoja, kad padalinių perkėlimas į kitus miestus svarbus skatinant regioninę politiką. 

Premjero teigimu, atskiri padaliniai bus ne tik Kaune, bet ir Panevėžyje ir Alytuje. 

„Žemės ūkio ministerija bus Kaune, tai regioninės politikos dalis. Mes toliau svarstome apie galimybę statyti ministerijos pastatą vadinamajame buvusios akademijos miestelyje, būtų prie to klausimo grįžtama, bet svarbiausia, kad dalis arba atskiri padaliniai ministerijų keltųsi į regionus. Kiek kalbėjau su ministru, Kaunas ne paskutinė stotelė, atskiri padaliniai planuojami ir Panevėžyje ir Alytuje, ir tai labai svarbu skatinant regioninę politiką“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Bioversija 22 02 02

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis trečiadienį pareiškė, kad bus bandoma susigrąžinti dėl perkėlimo vajaus ministeriją palikusius darbuotojus, nes joje labai trūksta specialistų.

„Dėl pokyčių Kauno skyriuje konsultuosimės su profesine sąjunga. Norime išsaugoti visus žmones, jau dirbančius šiame padalinyje“, – ministro žodžius pranešė ministerija. Šiuo metu Kaune dirba 23 specialistai, planuojama, kad jų bus 30. 

A. Palionis trečiadienį sakė, jog darbo grupė pasiūlė nekeisti dabar esančios ministerijos struktūros. Ministerija pranešime nurodė, jog nauja struktūra pradėtų veikti tik kitų metų viduryje, o rudenį – nauji Seimo rinkimai, tad tikėtina, kad ministerijoje bus nauja vadovybė su naujomis idėjomis ir požiūriu.

Ministro nuomone, nereikia kelti naujos įtampos, juolab, kad dėl planų ministeriją perkelti į Kauną instituciją paliko apie 70 specialistų.

Pasak A. Palionio, Panevėžyje, Alytuje ir Šiauliuose esančiose ŽŪM pavaldžiose įstaigose, pavyzdžiui, Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) ir Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA), ateityje turėtų būti steigiama daugiau etatų. 

„Pareiškėjai labai skundžiasi, kad NMA ilgai vertina paraiškas, kadangi tai yra imlus darbas (...) Esame sutarę, kad ne Vilniuje formuotų etatus, o Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje galėtų su tais pačiais pinigais suformuoti didesnes komandas, kad galėtų greičiau įvertinti paraiškas“, – teigė ministras. 

ŽŪM teigimu, ministro sprendimas buvo aptartas su premjeru.  

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio atstovė spaudai Dalia Vancevičienė portalui 15min.lt sakė, kad ministerijos perkėlimo klausimas bus aptartas koalicinėje taryboje. Rugpjūtį jis yra sakęs, kad ministerijos perkėlimo niekas nebeatšauks.

A. Palionis anksčiau yra sakęs, kad ŽŪM tikriausiai dirbs ir Kaune, ir Vilniuje, o jis pats turėtų likti dirbti sostinėje.

Ministerijos perkėlimui į Kauną kitąmet iš valstybės biudžeto buvo numatyta skirti 200 tūkst. eurų. Kitų metų biudžeto asignavimų programoje nurodoma, kad į Kauną antrąjį ketvirtį bus perkelta dalis ministerijos funkcijų, įdarbinti specialistai iš Kauno ir aplinkinių regionų. 

ŽŪM perkelti iš Vilniaus į Kauną valdantieji ruošiasi nuo pat kadencijos pradžios. Šių metų balandį buvo pradėtas perkraustymas. 

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia palaikantis regionų stiprinimo iniciatyvas, tačiau pabrėžia, kad ministerijos perkėlimas į Kauną turi būti ekonomiška pagrįstas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos