Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
ŽŪM: Lietuvai atiteko didžiausias paramos kąsnis

Vilnius. Iki vėlyvo vakaro posėdžiavusi Europos Komisija nusprendė, kad Lietuvos pieno sektoriui atiteks 14 mln. eurų paramos, tai yra pusė nuo Baltijos šalims skirtos sumos. Oficialus sprendimas jau šią savaitę bus pateiktas Europos Komisijos institucijoms, kurios paruoš reikalingus dokumentus, kad parama kuo greičiau pasiektų Lietuvą.

Lietuvos pieno sektoriui buvo skirta 14,1 mln. eurų (48,7 mln. litų), Latvijos - 7,7 mln. eurų (26,6 mln litų), o Estijos - 6,9 mln. eurų (23,8 mln.litų). „Mes puikiai suprantame kokį neigiamą poveikį Baltijos šalių rinkoms turėjo Rusijos embargas. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pieno sektorius patyrė nemažai nuostolių, todėl buvo priimtas sprendimas suteikti paramą šioms valstybėms", - vakar kalbėjo Europos Sąjungos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan).

„Derėtis su Briuseliu, kur susikerta tiek daug nukentėjusių šalių interesų, nėra lengva, tačiau Lietuvai skirti beveik 49 mln. litų - tai įrodymas, kad buvome išgirsti ir suprasti. Šie pinigai kompensuos pieno supirkimo kainų skirtumą po to, kai šios krito Rusijai paskelbus apie embargą. Tai viena iš svarbiausių priemonių, kad palaikytume savo pieno gamintojus", - kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Bioversija 23 09 01 m7

Spalio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo per 7 proc. Už toną ūkininkams vidutiniškai buvo mokama 842 Lt.

ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos