Basf a1 08 12 23 Basf m1 08 12 23
Agropolitika
Žemės ūkio veiklą nutraukiantiems ūkininkams - 37 mln. litų parama
Vilnius, vasario 15 d. Daugiau kaip 5 tūkst. Lietuvos ūkininkų už ankstyvą pasitraukimą iš prekinės žemės ūkio gamybos šią savaitę gaus apie 30 mln. litų tiesioginių išmokų.

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Valentinas Miltienis informavo, jog dar 1,3 tūkst. paraiškų yra problemiškos, todėl pareiškėjams išsiųsti paklausimai ir tikimasi, gavus atsakymus, jiems paramos lėšas išmokėti per vasario mėnesį.

Prognozuojama, jog pagal ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos priemonę per 6,3 tūkst. pareiškėjų gaus apie 37 mln. litų.

NMA administruoja apie 60 įvairių paramos priemonių, o tai sudaro apie 560 tūkst. paraiškų ir per 1,822 mlrd. litų per metus.

Pastaruoju metu žemdirbiai vis dar nepatenkinti dėl tiesioginių išmokų mokėjimo už 2004 metais deklaruotus pasėlių plotus. Pagal Europos Sąjungos tvarką numatyta, jog šios lėšos turi būti išmokėtos iki balandžio 30 dienos, tačiau kiekvienas tikisi, jog lėšas gaus anksčiau, juolab, kad pinigų reikia ruoštis sėjos darbams.

Žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės pavedimu sudarytas tiesioginių išmokų mokėjimo grafikas, apie tai, kaip vyksta mokėjimai, kas savaitę bus informuojami ir rajonų žemės ūkio skyriai. Pagal sudarytą grafiką iki kovo 30 dienos bus išmokėtos lėšos visiems, kurių paraiškos nėra probleminės.

Elta
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos