Žemės ūkio ministeriją ketinama kelti į Kauną
2008-12-04

Vilnius, gruodžio 4 d. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) bus pertvarkyta į Kaimo reikalų ministeriją ir kartu su jos valdymo srities institucijomis perkelta į Kauną. Tokie ketinimai įrašyti naujosios Vyriausybės programoje.

Programos projekte nurodoma, jog ministerija bei kurios kitos susijusios institucijos būtų perkeltos į laikinąją sostinę „iš sutaupytų lėšų“. Tačiau čia pat neatmetama galimybė, jog ŽŪM įkurdinimui Kaune gali prireikti statyti naują pastatą.

Aiškindamas tokių ketinimų motyvus, žemės ūkio ministru naujojoje Vyriausybėje dirbsiantis konservatorius Kazimieras Starkevičius ketvirtadienį sakė, kad iškeliant ministeriją į Kauną remiamasi tarptautine - Estijos, Norvegijos, kitų šalių - patirtimi, esą rodančia, kad žemės ūkio reikalus tvarkančių ministerijų iškėlimas iš sostinių teigiamai atsiliepia pačių ministerijų darbo kokybei bei pagyvina priimančiųjų miestų gyvenimą.

Linas Agro 20 08 03

K.Starkevičiaus teigimu, perkėlus ministeriją į Kauną taip pat būtų išvengta nepatogumų, kylančių dėl ministerijos įstaigų išsibarstymo po Vilnių.

„Aišku, svarbiausia padėti Vilniui, nes mes žinome, kad Vilniuje ministerija yra labai nepatogioje vietoje (sostinės Gedimino prospekte – BNS.) - kamščiai, Vilnius dusta nuo transporto“, - aiškino K.Starkevičius.

Jo manymu, ministerijos perkėlimas į Kauną racionalus dar ir dėl to, kad šiame mieste veikia žemės ūkio specialistus rengiančios aukštosios mokyklos.

„Be to, Kaunas yra Lietuvos centre, visi universitetai - Žemės ūkio universitetas, Veterinarijos akademija - Kaune. Ruošiami specialistai ir po to jie turi vėlgi važiuoti į Vilnių“, - kalbėjo paskirtasis ministras.

K.Starkevičius taip pat sakė nesuprantantis, kodėl žuvininkyste besirūpinantis ŽŪM departamentas esąs Vilniuje ir žadėjo jį perkelti į Klaipėdą.

Pasak K.Starkevičiaus, ministerijos perkėlimas į Kauną esąs suderintas su ūkininkų organizacijomis.

K.Starkevičiaus teigimu, ministerija Kaune galėtų būti įkurdinta šalia Lietuvos žemės ūkio akademijos. Jis taip pat neatmetė galimybės, jog bus statomas naujas ministerijai skirtas pastatas.

„Gali prireikti (statyti kažką nauja - BNS)“, - sakė paskirtasis ministras.

K.Starkevičius negalėjo pasakyti, kiek perkėlimas atsieitų valstybei.

„Kol kas nėra (jokių preliminarių, nei apytikslių skaičiavimų - BNS)“, - sakė paskirtasis ministras, tačiau pabrėžė, kad ministerija į Kauną keltųsi tik tuo atveju, jei, atlikus skaičiavimus, tai pasirodytų finansiškai racionalu ir iš lėšų, kurias tikimasi gauti atlikus ministerijos reorganizaciją.

Ši, K.Starkevičiaus teigimu, neapsiribos vien ministerijos pavadinimo pakeitimu.

„Bus ir struktūrinių pakitimų. Galvojam apie kontroliuojančių organizacijų apjungimą į vieną instituciją, nes dabar jų yra begalės ir tie kontrolieriai vaikšto vienas po kito, tai galėtų būti po vienos institucijos stogu. Taip pat yra numatyta tam tikrų funkcijų perdavimas (...) Žemės ūkio rūmams“, - numatomus pokyčius vardijo K.Starkevičius.

Jis taip pat netiesiogiai pripažino, kad permainos atsilieps ministerijos etatų skaičiui.

„Aišku, mes turim optimizuoti darbuotojų skaičių. Jų turi likti tiek, kiek būtina ministerijos funkcijų įgyvendinimui“, - sakė paskirtasis ministras.

K.Starkevičiaus teigimu, pirmiausia bus imtasi visapusiško ministerijos audito, kurio rezultatai - jų paskirtasis ministras tikėjosi pirmajame ateinančių metų ketvirtyje - ir lems, ar ministerija kelsis į laikinąją sostinę.

Ministrų kabinetas, kurio vienas iš narių yra K.Starkevičius, prezidento Valdo Adamkaus buvo patvirtintas ketvirtadienį.

Vyriausybės programą Permainų koalicijos partneriai baigė derinti trečiadienį, jos pateikimas Seime numatytas neeiliniame posėdį penktadienį.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokios mintys / emocijos Jus aplankė sužinojus apie pasiektą ES susitarimą dėl didesnių tiesioginių išmokų?
Orai