BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Žemės ūkio ir aplinkos ministrai pritaria kuro akcizų didinimui Papildyta
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius. Aplinkos ir žemės ūkio ministrai Simonas Gentvilas ir Kęstutis Navickas pritaria Finansų ministerijos siūlymui didinti kuro akcizą.

Tokią iniciatyvą, be kitų siūlymų, Finansų ministerija pateikė ieškodama šaltinių papildomai finansuoti krašto apsaugą.

„(Vertinu – BNS) pozityviai. (...) Karas irgi neprognozuojamas. Deja, bet niekas neprognozavo, kad reikės 3 proc. BVP gynybai skirti, turime nusipirkti tą „Kasko“ draudimą valstybei ir investuoti“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį BNS sakė S. Gentvilas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak K. Navicko, prisidėti prie didesnio gynybos finansavimo turi visi.

„Iki sprendimo priėmimo dar laukia didelė diskusija, bet turime atliepti šiandieną geopolitinę situaciją. (...) Jeigu kalbame apie solidarumą, tai jis turi būti visiems sektoriams, neišskirti nė vieno“, – žurnalistams sakė K. Navickas.

Žemės ūkio ministras taip pat pridūrė, kad nebijo, jog dar šių metų sausį dėl kuro akcizo protestavę ūkininkai išreikš pasipiktinimą.

„Jeigu protestuosime dabar, ar ginti valstybę, tai aš tikrai nebijau“, – kalbėjo jis.

Pagal Finansų ministerijos siūlymą, benzino, dyzelino, ūkininkų naudojamo žaliojo dyzelino akcizuose būtų numatyta papildoma 6 ct/l gynybos dedamoji. Ministerijos skaičiavimais, taip kasmet būtų galima surinkti apie 126 mln. eurų.

Gynybos finansavimą siekiama padidinti iki 3 proc. BVP, siekiant sparčiau vystyti diviziją Lietuvos kariuomenėje ir priimti Vokietijos brigadą.

Žemės ūkio taryba: prie gynybos turi prisidėti visi

Keliant akcizus visų rūšių kurui, įskaitant žaliąjį ūkininkų dyzeliną, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad žemdirbiai į tokį pokytį reaguotų neigiamai.

„Žemdirbių bendruomenė tą žinią sutiktų priešiškai, žemdirbiai visada jautriai į tą reaguoja – į norus didinti akcizą kurui, būtent dėl to pačio principo – teisingumo principo. (...)

Aš asmeniškai manyčiau, kad prie gynybos turi prisidėti visi gyventojai, absoliučiai visi, tai teisingiausia būtų, pavyzdžiui, PVM vienu procentu padidinti“, – trečiadienį BNS sakė I. Hofmanas.

„Gynyba visiems reikalinga, ne tik verslui, ne tik ūkininkams ar kažkuriai kitai išskirtai visuomenės daliai. Tai yra skirta visiems žmonėms ir ta našta visiems turėtų būti vienoda“, – pabrėžė jis. 

I. Hofmano teigimu, ūkininkai dar nėra aptarę Finansų ministerijos siūlymo ir neatmeta galimybės, kad pakėlus kuro akcizus ūkininkai galėtų vėl protestuoti. 

„Mes turėtume apsvarstyti bendruomenėje savo, kokios pozicijos konkrečiai laikytis šiuo klausimu, bet iš šiandienos perspektyvos manau, kad ūkininkai jautriai reaguotų, nebent tas pakilimas būtų labai nedidelis, kelių centų, tai galbūt dėl to reakcijų ir nebūtų, bet jeigu būtų ženklus pakilimas, tai, manau, reakcijos būtų“, – teigė ūkininkų atstovas.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos