Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Žemdirbių nuostoliai dėl liūčių gali siekti 40 mln. eurų

Vilnius. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, kad preliminarūs žemdirbių nuostoliai dėl liūčių gali siekti apie 40 mln. eurų. Pasak jo, dalis šių nuostolių bus padengta iš valstybės rezervo, taip pat bus prašoma europinės paramos.

„Preliminariais skaičiavimais, šiandien nuostoliai siekia apie 40 mln. eurų. Tie nuostoliai skirtinguose rajonuose yra skirtingi - nuo 1 iki 7 mln. eurų Panevėžio rajone, kur dėl lietaus užlieta beveik 30 tūkst. hektarų", - ketvirtadienį interviu LRT radijui teigė B. Markauskas.

Anot jo, kitą savaitę numatoma pasklebti ekstremalią situaciją visoje šalyje, kas leistų panaudoti valstybės rezervo lėšas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Kalbėti apie ryškesnę paramą iš biudžeto sudėtinga, bet pirmadienį renkasi ekstremalių situacijų komisija ir tada bus galimybės panaudoti rezervinį fondą", - sakė žemės ūkio ministras.

Žemės ūkio ministerija šią savaitę ketina kreiptis į Europos Komisiją (EK), kad būtų suteikta parama ūkininkams, tačiau B. Markauskas pripažino, kad vilčių gauti europinę paramą nedaug, nes nuostolių patiria visi Europos ūkininkai. Žemės ūkio ministro teigimu, dėl liūčių ir prastesnio derliaus maisto produktų kainos šalyje neturėtų augti.

„Kartais piktnaudžiaujama ta tema, nes Lietuva yra bendros Europos Sąjungos ir pasaulinės rinkos narė. Situacija Lietuvoje neįtakoja nei pieno, nei grūdų kainų", - sakė ministras.

Ketvirtadienį B. Markauskas susitinka su nuo liūčių nukentėjusių savivaldybių merais, su kuriais aptars ekstremalių situacijų valdymo klausimus. Penktadienį žemės ūkio ministras kartu su premjeru Sauliumi Skverneliu lankysis Ukmergės rajone.

Ekstremali situacija dėl liūčių padarytų nuostolių šiuo metu paskelbta 8-iose - Panevėžio, Šilutės, Rokiškio, Pagėgių, Kupiškio, Kretingos, Jonavos ir Pasvalio - savivaldybėse.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos