Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Agropolitika
Žemdirbiams planuojama atidėti mokesčius
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad kriterijus atitinkančioms žemės ūkio bendrovėms bus leista atidėti mokesčius ir pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis apyvartai. Tai bus pagalba joms dėl išaugusių energetikos kainų. 

„Mokestinės pagalbos priemonėmis, kurias dabar rengiame su Valstybine mokesčių inspekcija ir „Sodra“, taip pat galės pasinaudoti ir žemės ūkio sektorius. Tai reiškia, kad tos įmonės, kurių energetinės sąnaudos yra didelės, galės pasinaudoti mokesčių atidėjimo priemone“, – Darbo partijos frakcijoje antradienį sakė finansų ministrė.  

Pasak G. Skaistės, pagal pirminius duomenis, daugelis žemės ūkio įmonių atitinka kriterijus – jų sąnaudos energijos ištekliams viršija 10 proc. visų sąnaudų. 

Bioversija 2024 04 15 m7

G. Skaistės teigimu, taip pat ieškoma galimybių, kaip žemės ūkio sektorius galėtų pasinaudoti apyvartinėmis paskolomis. „Invega“ jau pasitvirtino apyvartinių paskolų ir investicinių paskolų priemones Europos Komisijoje 50-čiai mln. eurų“, – pridūrė G. Skaistė.   

Finansų ministrė anksčiau yra sakiusi, kad dėl energetinės krizės visam verslui, įskaitant ir maitinimo sektorių, rengiama mokesčių atidėjimo priemonė. 

Šaltinis: BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos