Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Žemdirbiai pradėjo akciją socialiniame tinkle

Kaunas. Socialinio tinklo paskyroje „Lietuvos žemdirbių protesto akcija“, turinčioje per 1,7 tūkst. sekėjų, šeštadienį prasidėjo akcija „Dienos pietūs pagal šefą Kęstutį“.

„Lietuva yra tarp 10 mažiausiai taršių valstybių, o šalies žemės ūkis jau seniai pasiekė žaliojo kurso tikslus. Nepaisydamas to žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas žaliąjį kursą siekia įgyvendinti su didesne ambicija, nei turi tam finansavimo. Didesnė ambicija reiškia didesnį žemės ūkio produktų gamybos ekstensyvinimą.

Ministras turi dar vieną galimybę – pasukti žaliąjį kursą modernizavimo keliu, tačiau vietoj to jis renkasi investicijas į pelkininkystės plėtrą Lietuvoje“, – rašoma paskyroje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Joje teigiama, kad "būtent toks žaliasis kursas, kokį siūlo žemės ūkio ministras, reiškia mažiau produktų, mažesnę jų pasiūlą, o mažesnė pasiūla – didesnę kainą. Einant šiuo keliu pasirinkimai liks du: pirkti pabrangusį maistą arba vartoti pelkių produktus!“

Įrašo autoriai teigia, kad žemdirbiai siekia išsaugoti šalies apsirūpinimą saugiu, Lietuvoje pagamintu maistu, ir apgailestauja, kad ministerija apie tai nori girdėti labai nedaug.

„Pritari? Supažindinkime šalies gyventojus su ateities dienos pietų meniu, kurį jiems siūlo šefas Kęstutis!“, – akcijos socialiniame tinkle organizatoriai ragina pritariančiuosius jai dalytis tekstu ir palaikyti.

Nuo šeštadienio įrašas sulaukė daugiau kaip 200 patiktukų, o juo jau pasidalyta beveik 300 kartų.

O komentaruose sulaukta tiek pritarimo, tiek ir kritikos. Štai Leono Milčiaus nuomone, „gerai susivieniję jūs galite ne tik ministrą pakeisti, bet ir visą politiką, kad Lietuvoje nei kaimas, nei visas žemės ūkis nebūtų žlugdomas.“  

Tuo tarpu socialinio tinklo dalyvis, pasivadinęs Siulas Spule, komentuoja, kad jam „tai panašiau į Lietuvos žioplių, ūkiškai apmokytų, protesto akciją“.

„Žiopliai, nes yra manipuliuojami stambvaldžių žemės oligarchų. Esu tikras, šeimos bei vidutiniai ūkiai visiškai jums nepritaria“, – rašoma minėtame profilyje. Kiti gi komentatoriai įžvelgia, kad toks profilis netikras ir aiškina, kad akcijai pritaria, nes būtent smulkūs žemdirbiai dabar ir yra žlugdomi. Kiti komentuoja, jog karvių nebelaiko, o šieno turi sočiai, suprask, meniu bus kuo papildyti...

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos