Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Vyriausybė pritarė SND akcizo mažinimui iki 41 euro
Asociatyvi Unsplash (Tord Romundstad) nuotr.

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui gyventojams ir verslui sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą iki 41 euro už toną. Tokios Akcizų įstatymo pataisos bus teikiamos Seimui, jas bus prašoma svarstyti skubos tvarka – Seimas tai numato daryti kitą savaitę.  

Projektu siūloma lengvatinį 41 euro SND akcizą taikyti buitiniams vartotojams namų šildymui, taip pat dujų balionams bei verslui naudojant kaip kurą šildymui.

Nuo sausio šioms dujoms taikomas 304,1 euro (be PVM) tarifas. Iki tol jis buvo 41 euras. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Tuo metu lengvatinį dyzelino akcizą – 60 eurų už 1 tūkst. litrų – siūloma leisti vėl naudoti žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams sunkvežimiuose ir kitose transporto priemonėse.

„Šiais pakeitimais siekiama užtikrinti ūkininkams galimybę naudoti gazolius ne tik žemės ūkio technikoje, bet ir kitose transporto priemonėse, kurios naudojamos žemės ūkio veikloje ir žemės ūkio produktų gamyboje, taip pat, nustatyti akcizo dydį, kuris atitiktų daugelio ES šalių praktiką, neturėtų neigiamos įtakos buitiniams vartotojams ir verslui“, – nurodo Vyriausybė. 

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pranešė, kad Lietuva yra gavusi pastabų iš Europos Komisijos dėl nacionalinio energetikos ir klimato srities valdymo plano, nes jis nepakankamai ambicingas, o mažinant akcizus atotrūkis dar didės. 

Anot S. Gentvilo, mažas akcizas reiškia investicijas neteisinga kryptimi: „Po diskusijų su ūkininkais matome įvairias trajektorijas, net nulinio akcizo iniciatyvas Seime, kas yra iš tikrųjų žalinga, nes tai sukurtų net paskatas investuoti į naftos dujas ir panašius įrengimus“. 

Aplinkos ministerija siūlė SND akcizą, kurį moka gyventojai ir verslas, sumažinti iki 70,58 euro už toną (be PVM). 

Vyriausybė siūlo, kad naujas akcizas įsigaliotų kovo 1 dieną.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos