Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Vyriausybė dar kartą pratęsė paskolų garantijas

Vilnius. Tebesitęsiant koronaviruso pandemijai, Vyriausybė trečiadienį posėdyje dar pusmečiui pratęsė Žemės ūkio paskolų garantijų fondo teikiamas garantijas bankams už įmonių paskolas. 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) argumentuoja, kad ūkio subjektai, prognozuojama, ir toliau susidurs su finansiniais sunkumais, tačiau nuo šių metų liepos 1 dienos bendrovė nebegali teikti individualių garantijų finansų įstaigoms tuo atveju, jei ūkio subjektas bus laikomas sunkumų patiriančia įmone.

„Siekiant sumažinti COVID-19 ligos protrūkio įtaką ūkio subjektų finansinei būklei, būtina ir toliau sudaryti palankesnes sąlygas pasiskolinti iš finansų įstaigų“, – aiškina ministerija.

Bioversija 2024 07 09 m7

Dėl to bendrovei leista ir toliau, bet ne vėliau kaip iki 2021 metų gruodžio 31 dienos, teikti individualias garantijas už ūkio subjektams, susiduriantiems su likvidumo problemomis, teikiamas paskolas ir finansinės nuomos (lizingo) paslaugas, skirtas ūkinei veiklai palaikyti.

Analogiškas Vyriausybės sprendimas buvo priimtas šių metų sausį, pratęsiant fondo teikiamas garantijas iki birželio pabaigos ir taip siekiant užtikrinti finansinių paslaugų prieinamumą bendrovėms, susijusioms su žemės ir miškų ūkiu, maisto gamyba, kaimo plėtra ir žuvininkyste ir susiduriančioms su likvidumo problemomis. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos