Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
VMVT vadovas neprivalės būti veterinarijos gydytoju

Vilnius. Seimas pakeitė Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo skyrimo tvarką – jis bus renkamas skelbiant konkursą, nebereikės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikacijos. Taip pat įteisinta vyriausiojo veterinaro pareigybė.

Už tokias Veterinarijos įstatymo pataisas antradienį balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 28, susilaikė 21. 

Dabar tarnybos vadovą žemės ūkio ministro teikimu priima ir atleidžia Vyriausybė, o jo kadencija trunka ketverius metus.  

Bioversija 2024 04 15 m7

Seimas taip pat įteisino naują vyriausiojo veterinaro pareigybę. Šį pareigūną į pareigas skirs tarnybos vadovas, jis bus atsakingas už veterinarijos politikos įgyvendinimą, privalės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją. Dėl jo parlamentarai diskutavo ilgiausiai, jų pozicijos skyrėsi.   

Kaimo reikalų komitete dirbantis parlamentaras Kęstutis Mažeika piktinosi, kad priėmus pataisas, leidžiančias tarnybos vadovui neturėti veterinaro išsilavinimo, Lietuvai atstovaus žmogus be specialiųjų kompetencijų. 

„Dabar atsiras politinis vadovas ir kažkoks pilkasis kardinolas dar veterinarijos gydytojo pavaduotojas, kuris bus nepakeičiamas, nežinau, kiek kadencijų. Ir tas politinis vadovas, lyg turėtų atstovauti Veterinarijos tarnybai, bet, Europos kontekste visi veterinarijos tarnybų vadovai yra specialistai, jie diskutuoja dėl užkrečiamųjų ligų, dėl visokiausių kitų dalykų, kurie yra jų kompetencijų ribose. Ir žmogus be specialiųjų kompetencijų dabar atstovaus Lietuvai. Galbūt, aišku, bus siunčiamas tas pavaduotojas, bet jis, žinodamas, kad vadovo nuomonė yra vienokia ar kitokia, jis bus šališkas“, – svarstė K. Mažeika.

Tame pačiame komitete dirbantis Vigilijus Jukna taip pat pabrėžė, kad vyriausiojo veterinaro nebus galimybės pakeisti keičiantis įstaigos vadovams.   

Seimo narys Vilius Semeška teigė, kad pataisomis tarnyba bus „pakeliama į kitą lygį“, nes jos vadovas gali nebūtinai būti veterinaras, tačiau gali būti geras vadovas, vadybininkas, gebantis atstovauti Lietuvos pozicijai, vykdyti tarnybos funkcijas ir politiką.

„Dar daugiau, pasipildo, žinoma, pavaduotoju arba vyriausiuoju veterinaru ir tai yra galima kokybiška, gera komanda, kuri galėtų papildyti viena kitą“, – pridūrė jis.   

Tarnybos vadovo skyrimo tvarką buvo siūloma keisti dar nuo 2021 metų sausio. Tuomet tokios pataisos nesulaukė pritarimo.   

VMVT nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų lapkričio, kai Vyriausybė atleido korupcija įtariamą Mantą Staškevičių.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos