Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Vėl bus galima lauke prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis

Vilnius. Trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui nebedrausti karantino metu specializuotose stacionariose vietose lauko sąlygomis prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis bei trąšomis.

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, šio sprendimo labai laukė ne tik prekybininkai, bet ir Lietuvos gyventojai, kurie, artėjant pavasariniams žemės ūkio darbams, nebegalėjo įprastu būdu įsigyti sodinukų, sėklų ar trąšų.

„Pavasariniams žemės ūkio darbams prasidėjus, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nuolat gaudavo prekybininkų, karantino metu nebegalinčių prekiauti sodininkystės, žemdirbystės prekėmis įprastose prekyvietėse, klausimų dėl savo veiklos galimybių. Ne paslaptis, kad ir žmonės, pirkdami sodinukus, sėklas, nori jas matyti „gyvai“, liesti, pasikonsultuoti su pardavėju, todėl šiuo metu, kai sodo, daržo darbai įgauna pagreitį, galimybė saugiai nusipirkti reikiamų prekių yra tikrai reikalinga“, - teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

Bioversija 23 09 01 m7

Vyriausybės sprendimu augalų, sėklų, trąšų prekyba lauke galės būti atnaujinta jau šią savaitę. Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad šis sprendimas yra padiktuotas sezono. 

„Čia nieko neturi bendra – sodinukai, augalai ir trąšos – su švelninimu. (...) Šitas sprendimas yra susijęs su tuo, kad dabar tas metas, kada reikia sodinti, tręšti, sėti ir dėl to, tas palengvinimas įvedamas dar iki Velykų“, – trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.  

ŽŪM informuoja, kad prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, privaloma tiek darbuotojams, tiek klientams užtikrinti saugias higienos sąlygas bei aprūpinti juos būtinomis apsaugos priemonėmis, atsižvelgiant į valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytus reikalavimus.

Fiziniai ir juridiniai asmenys gali prekiauti sodininkystės, daržininkystės ir kitomis žemės ūkiui skirtomis prekėmis ne tik specializuotose, stacionariose prekybos vietose, lauko sąlygomis, bet ir pristatyti prekes į nurodytą vietą ar įsirengti prekių atsiėmimo punktus ir tokiu būdu toliau vykdyti savo veiklą.

„Primenu, kad visi prekiautojai gali vykdyti ir internetinę prekybą. Jie turi kelias galimybes – pristatyti prekes kliento nurodytu adresu arba įsteigti prekių atsiėmimo punktus. Žinoma, prekių atsiėmimo punktai turi veikti laikantis visų jiems keliamų higienos reikalavimų“, - teigia žemės ūkio ministras.

Vyriausybei trečiadienį leidus augalų, sėklų, trąšų prekybą lauke tam skirtose vietose, sėklų prekybos bendrovės „Sėkluva“ vadovas Petras Savanevičius sako sveikinantis tokį sprendimą. Pasak jo, sėklų pardavimai buvo ribojami per griežtai, nes dabar yra pats sodininkystės įkarštis. 

„Krizė vis tiek palies, ir maisto kainos augs, o kas bus, jei žmogus ir pats nebepasisodins. Dabar turime iš Olandijos atsivežę bulvių, tai kurjeris vežioja po visą Lietuvą, taigi absurdas. Maistine bulve turgelyje gali prekiauti, o sėkline jau negali, tai mes tikrai sveikiname šitą sprendimą“, – BNS sakė P. Savanevičius. 

Bendrovė turi šešias parduotuves Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Ukmergėje, Utenoje ir Vievyje, taip pat prekiauja internetu.

„Dabar internetinę užplūdo, mes nebuvome tam pasiruošę, o šiaip tos parduotuvės pats pikas, jei nors būtų dvi tris savaites pavėlavęs tas karantinas, tai nebebūtų tas sėklų pardavimas toks aktualus, o dabar tai yra pats įkarštis, tai mums yra skausminga“, – sakė „Sėkluvos“ vadovas. 

Iki šiol per karantiną bet kokia prekyba, išskyrus maistą, vaistus ir degalus, nebuvo leidžiama. Vyriausybė trečiadienį dar dviem savaitėms pratęsė karantiną – šįkart iki balandžio 27 dienos imtinai. 

ŽŪM, BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos