BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Valstybinę žemę deklaruoti galima iki liepos 8 dienos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ūkininkai, turintys galiojančius valstybinės žemės nuomos dokumentus, bet dėl nekorektiško valstybinės žemės duomenų sluoksnio negalintys užbaigti deklaruoti žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų iki birželio 14 d., duomenis galės pakeisti iki liepos 8 dienos.

Išmokų mažinimo nuoskaitos dėl vėlavimo nebus taikomos. 

Ši išimtis taikoma tik tiems pareiškėjams, kurie susiduria su valstybinės žemės deklaravimu ir turi galiojančias valstybinės žemės nuomos sutartis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Svarbi sąlyga – paraišką asmuo turi būti pateikęs iki birželio 14 dienos. Tokiu atveju valstybinės žemės sklypus, patenkančius į valstybinės žemės ar laisvos valstybinės žemės sluoksnius, kurių Nacionalinė žemės tarnyba neperdavė VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui, bus galima deklaruoti keičiant paraiškos duomenis.

Sankcijos nebus taikomos tik už vėliau deklaruotų laukų valstybinėje žemėje paraiškos dalį. Nuo šių metų pakeitus deklaravimo taisykles ir sugriežtinus valstybinės žemės deklaravimo tvarką, nebeleidžiama deklaruoti valstybinės žemės neturint nuomos sutarties, arba suteiktos teisės laikinai naudotis valstybine žeme.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl nekorektiškų valstybinės žemės duomenų ne visa teisėtai naudojama valstybinė žemė įkelta į žemės ūkio valdas ar vaizduojama Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Vėluojant pateikti paraiškas (deklaruoti) dėl paties pareiškėjo kaltės, taikoma nuoskaita – išmokų suma mažinama 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.

Šaltinis: ŽŪM
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos