Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Ūkių paskoloms dar laukia 10 milijonų eurų

Vilnius. Ūkiams, susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu pandemijos laikotarpiu, dar gali būti suteikta paskolų už 10 mln. eurų. Iki skatinamosios finansinės priemonės pabaigos liko mėnuo, informuoja Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Lengvatinių paskolų teikimo priemonę ŽŪM inicijavo, siekdama padėti nuo pandemijos nukentėjusiems žemės ūkio ir žuvininkystės ūkiams.

ŽŪM duomenimis, 2020 m. rugpjūtį pradėjus įgyvendinti šią priemonę, suteikta lengvatinių paskolų už beveik 90 mln. eurų. O tų pačių metų pabaigoje skyrus dar 45 mln. eurų papildomų lėšų, iki gegužės patvirtinta paskolų už 34,7 mln. eurų.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Ministerija informuoja, kad dar liko 10 mln. eurų paramos lėšų. Priemonė baigiasi birželio 30 d., todėl ūkio subjektai turėtų nedelsti.

Paramą administruoja Nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF). Ūkio subjektai pirmiausia turi kreiptis į priemonės įgyvendinime dalyvaujančius finansų tarpininkus (jų sąrašas skelbiamas www.garfondas.lt) ir pateikti užpildytą paraišką bei kitus dokumentus.

Daugiausia paskolų suteikta ūkininkams

Pagal šią priemonę gautos lėšos padeda ūkio subjektams laiku sumokėti atlyginimus darbuotojams, atsiskaityti su tiekėjais, padengti kitas būtinas einamąsias išlaidas. Nuo sausio iki gegužės mėnesio pabaigos tokia galimybe pasinaudojo 513 ūkio subjektų, kurie vidutiniškai skolinosi po 68 tūkst. eurų.

Kaip ir 2020 m., šiemet daugiausia lengvatinių paskolų suteikta augalininkystės sektoriui (58 proc.). Taip pat nemažą lėšų dalį gavo mišrūs ūkiai (22 proc.), pienininkystės (9 proc.) ir gyvulininkystės (5 proc.) ūkiai.

Net 91 proc. paskolų gavėjų yra ūkininkai. Taip pat skolinasi ir žemės ūkio kooperatyvai, žemės ūkio bendrovės, mažosios bendrijos ir kt.

Daugiausia paskolų suteikta ūkininkaujantiems Panevėžio ir Radviliškio rajonuose (po 6 proc.), Ukmergės (5 proc.), Pakruojo (4 proc.), Akmenės (4 proc.), Biržų (4 proc.) rajonuose.

Kokiomis sąlygomis yra teikiamos paskolos?

Paskolos gavėjai gali kreiptis dėl lengvatinės paskolos iki 1 mln. eurų. Ji gali būti suteikta iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėn.

Paskolai taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 proc. Administravimo mokestis siekia 2 proc. paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų.

Paskola suteikiama neįkeičiant turto. Ūkio subjektui ji gali būti suteikta tik vieną kartą.

MŪ, ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos