Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Turguose siūloma įvesti privalomus elektroninius apskaitos žurnalus

Vilnius. Šalies turguose reikia nedelsiant įvesti elektroninius apskaitos žurnalus, sako Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Pasak jo, tai padėtų surinkti daugiau pajamų, kurių biudžetas netektų, jeigu Seimas sutiktų su komiteto siūlymu ir neterminuotam laikui pratęstų 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą ne tik viešbučiams, bet ir maitinimo, kultūros, pramogų ir sporto veiklai.      

„Manau, kitą savaitę mes galėsime pasiūlyti sprendimus, kaip galėtume dar papildomai padidinti biudžeto pajamas užtikrinant, kad mūsų teikiami sprendimai nedidintų (biudžeto – BNS) deficito. Vieną iš tokių siūlymų matau turgų (veiklos – BNS) skaidrinimą“, – trečiadienį komiteto posėdyje teigė M. Majauskas. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak jo, turguje nedelsiant turi būti pradėti naudoti elektroniniai apskaitos žurnalai, nelaukiant kasos aparatų ilgalaikės sistemos įdiegimo už keleto metų. Pasak M. Majausko, turguose yra ypatingai didelis šešėlis.

Šiuo metu dalis turgaus prekybininkų pildo elektroninį žurnalą, bet tai daryti nėra privaloma.  

Atsižvelgęs į smulkiųjų prekeivių prašymus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas 2021 metais nustatė, kad nuo 2022 metų sausio elektroninį apskaitos žurnalą privalės pildyti tik šviežios mėsos prekeiviai, o apdorotų mėsos gaminių pardavėjams ir toliau leista pildyti popierinį žurnalą. 

Tačiau vėliau šios idėjos buvo atsisakytai ir leista elektroninius apskaitos žurnalus pildyti savanoriškai. Toks žurnalas užtikrina parduodamų maisto produktų saugą ir kokybę, tobulinant atsekamumo sistemą.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos