Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Sušvelninti reikalavimai dėl pasėlių įvairinimo

Vilnius. Europos Komisija (EK) patvirtino savo sprendimą dėl pasėlių įvairinimo reikalavimo sušvelninimo šiais metais.

Kaip pranešė Žemės ūkio ministerija, poreikis švelninti žalinimo reikalavimus kilo po to, kai Lietuvos ūkininkai nukentėjo nuo stiprių liūčių, praūžusių vasaros pabaigoje bei rudens pradžioje, todėl daugelis jų negalėjo pasėti žieminių pasėlių. Pasėlių įvairinimo reikalavimo įgyvendinimo Lietuvoje 2015–2017 m. analizė rodo, šį reikalavimą sunkiausiai sekėsi įgyvendinti mažesniems – iki 50 ha – ūkiams.  Šioje ūkių grupėje yra didžiausias neatitikimų skaičius, todėl EK sprendimas labiausiai palengvins būtent jiems taikomus įsipareigojimus.

Pareiškėjams, pripažintiems tinkamais gauti paramą pagal Paramos už 2017 metais pasėtus ir dėl kritulių žuvusius ir (arba) negalėtus pasėti žieminius pasėlius administravimo ir kontrolės taisykles, bus taikomi tokie sušvelninti pasėlių įvairinimo reikalavimai: pareiškėjams, deklaravusiems iki 30 ha, neprivaloma įvairinti pasėlių; pareiškėjams, deklaravusiems nuo 30 ha iki 150 ha, privaloma deklaruoti bent du skirtingus pasėlius; pareiškėjams, deklaravusiems daugiau nei 150 ha, privaloma deklaruoti bent tris skirtingus pasėlius.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Ši sušvelninta sąlyga taikoma tik tiems žemės ūkio veiklos subjektams, kurių 2017 m. pasėti žieminiai pasėliai žuvo ir (arba) negalėjo būti pasėti dėl 2017 m. rugpjūčio–spalio mėnesiais iškritusių gausių kritulių ir toks plotas sudaro ne mažiau kaip 30 proc. viso fizinio ar juridinio asmens 2017 m. skirto ploto žieminiams pasėliams sėti.

Ši atitiktis bus tikrinama pagal pirmiau paminėtų taisyklių nuostatas. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad laikantis šių švelnesnių pasėlių įvairinimo reikalavimų, privaloma laikytis ir pasėliams taikomų proporcijų, kurios yra išdėstytos deklaravimo taisyklėse.

Naujoji pasėlių įvairinimo tvarka bus taikoma tik šių metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos