Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Sunkumų dėl karo patiriantiems ūkiams ketinama toliau teikti lengvatines paskolas

Vilnius. Ūkiams, karo laikotarpiu susiduriantiems su likvidumo problemomis, lengvatines paskolas apyvartiniam kapitalui finansuoti papildomai ketinama skirti 23 mln. eurų. Paskolos pirmiausia būtų teikiamos pienininkystės ir paukštininkystės sektoriams.

Lengvatinės paskolos teikiamos ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio  ar akvakultūros produktų gamyba, jų perdirbimu ir realizavimu, taip pat ir kooperatinėms bendrovėms. Maksimali paskolos suma gali siekti iki 500 tūkst. eurų. Paskolos suteikiamos neįkeičiant turto.

Pakeitus paskolų schemą, paskolas numatoma teikti ne tik trumpalaikiam turtui įsigyti ir darbo užmokesčiui mokėti, bet ir biologiniam turtui įsigyti bei prisiimtiems įsipareigojimams finansų įstaigai vykdyti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ketinama patikslinti ir sąlygas dėl galimo suteikti paskolų kiekio. Jei paskolos gavėjui jau buvo suteikta paskola trumpalaikiam turtui ar darbo užmokesčiui mokėti, tai gali būti suteikiama dar viena paskola biologiniam turtui įsigyti arba anksčiau prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti.

Jeigu tokia paskola suteikta nebuvo, galima gauti vieną paskolą trumpalaikiam ir (ar) biologiniam turtui įsigyti arba vieną paskolą anksčiau prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti.

Numatoma, kad iki 2023 m. rugpjūčio 15 d. lėšos bus skolinamos ūkio subjektams, vykdantiems pienininkystės ir (ar) paukštininkystės veiklą, nuo rugpjūčio 16 d. iki 2023 m. spalio 2 d. – ūkio subjektams, kurių viena iš vykdomų veiklų yra paukštininkystė, kiaulininkystė, galvijininkystė, avininkystė, ožkininkystė, daržininkystė, sodininkystė, akvakultūra, ekologinė augalininkystė, nuo spalio 3 d. – visiems tinkamiems ūkio subjektams.

Paskolos kailinių žvėrelių augintojams nebus teikiamos.

Paskolų schemai dar turi pritarti Europos Komisija.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos