Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
STT perspėja dėl korupcijos rizikos sertifikuojant ekologinius ūkius

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pakoregavus ekologinių ūkių sertifikavimo taisykles, esama korupcijos rizikos, pareiškė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„Sertifikavimo įstaigai savo nuožiūra sprendžiant dėl įrodymų objektyvumo ir tinkamumo, be nustatytų kriterijų, sukuriamos sąlygos korupcijos rizikai“, – pranešė STT.

Pagal naujas taisykles ūkininkai savo iniciatyva ir ištekliais sertifikavimo įstaigai gali įrodyti, kad jų produkcija neužteršta. Anot STT, ministro Giedriaus Surplio įsakyme nėra kriterijų pripažinti, kad ūkininkų įrodymai yra objektyvūs, dėl to tyrimų rezultatai gali būti netikslūs.

Bioversija 22 08 31

Be to, įsakymo galiojimas atgaline data sudaro išskirtines sąlygas ūkininkams, kuriems jau taikytos sankcijos už pažeidimus naudojant neleistinas chemines trąšas. STT ministerijai pasiūlė tobulinti taisykles ir jų netaikyti atgaline data.

Tarnyba vertino taisykles, atsižvelgdama į viešą informaciją apie galimas korupcijos rizikas, reglamentuojant ekologinių ūkių produkcijos sertifikavimą ir tiesioginių išmokų jiems mokėjimą.

Pernai gruodį G. Surplys patvirtino ekologinio žemės ūkio taisyklių pakeitimus. Anot jo, tai palengvino sąlygas ekologiniams ūkiams.

Pasak žiniasklaidos, kai kurie ekologiškai ūkininkaujantys ūkininkai įtaria, jog pakeitimai atsirado neatsitiktinai – esą pagal ministro pasirašytus pakeitimus atgaline data teisę gauti paramą įgyja  ūkininkai, kuriems parama buvo atimta už chemikalų naudojimą.

Už ekologiškų ūkių bei gamintojų sertifikavimą ir kontrolę atsakingos viešosios įstaigos „Ekoagros“ buvęs vadovas Gintautas Labanauskas taip pat yra sakęs, kad ministro pasirašyti taisyklių pakeitimai sukėlė sumaišties, o iš ministerijos jaučiamas spaudimas.

G. Surplys sausio pabaigoje „dėl darbinių priežasčių“ nusprendė atleisti G. Labanauską.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija