Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Sprendžia, ar sumažinti akcizo lengvatą žemdirbių gazoliams

Vilnius. Seimas pradėjo svarstyti Prezidento Gitano Nausėdos teikiamas Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama 20 proc. sumažinti akcizo lengvatą žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams.

Pagal šiuo metu galiojančias Akcizų įstatymo nuostatas, gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veikloje, įskaitant akvakultūros ar verslinės žvejybos vidaus vandenyse veiklą, subjektams žemės ūkio produktų gamybai, taikomas 56 eurų už 1000 litrų produkto akcizų tarifas, per vienus metus neviršijant Vyriausybės nustatyto gazolių kiekio.

Teikiamomis pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3954) siūloma nustatyti 146 eurų už 1000 litrų produkto akcizų tarifą. Pasak šalies vadovo vyriausiojo patarėjo Simono Krėpštos, šiuo pasiūlymu siekiama surinkti daugiau biudžeto pajamų, kurios būtų panaudotos skurdui mažinti.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Lengvatos gazoliui išlaikymas yra svarbus, atsižvelgiant į specifiškumą ir riziką šiame sektoriuje, taip pat ir į kitų šalių praktiką, taikant tam tikras lengvatas gazoliui“, – kalbėjo S. Krėpšta. Anot jo, šiuo metu skirtumas tarp standartinio ir lengvatinio akcizo tarifo dyzeliui Lietuvoje yra daugiau kaip šeši kartai ir šis skirtumas yra žymiai didesnis nei daugelyje Europos Sąjungos šalių.

Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas pažymėjo, kad siūlomi pakeitimai padidintų valstybės biudžeto pajamas apie 17 mln. eurų ir jos būtų skirtos spartesniam bazinės pensijos didinimui.

Prezidento siūlymas sumažinti lengvatas žymėtiems degalams sukėlė didžiulį žemdirbių nepasitenkinimą.

Dar rugsėjo viduryje Lietuvos žemės ūkio tarybos nariai šiuo klausimu diskutavo su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu, Aplinkos ir infrastruktūros grupės prezidento patarėja Agne Jakstiene ir Ekonominės bei socialinės politikos grupės prezidento patarėju Vaidu Augustinavičiumi.

Tuomet žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigė, kad žymėto dyzelino akcizo peržiūrėjimas tikėtinas, bet jis Prezidentui yra išsakęs, jog akcizo mažinimo nepalaiko, tačiau siūlo peržiūrėti jo normas. Tad galimas kompromisas šia tema – normos sumažinimas.

„Ministerija tikisi gegužės pirmai dienai gauti naujas technologines korteles. Pagal šių dienų techniką, kokios tos ribos turėtų būti vieną ar kitą veiklą vykdančiame ūkyje“, - per tuometį susitikimą kalbėjo A. Palionis. Anot jo, esant būtinybei, išnaudojus visą normą galėtų būti skiriamas ir papildomas, ekstrinis tokio kuro rezervas.

Ketvirtadienį Seime po Akcizų įstatymo pataisų pristatymo už šio teisės akto pakeitimus balsavo 54 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 15 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete, papildomu – Kaimo reikalų komitete.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 21 d.

LR Seimo, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos