Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Smulkūs ir vidutiniai ūkiai: perskirstymo išmoka tik valdantiems iki 500 hektarų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. 2023–2027 m. smulkių ir vidutinių ūkių plėtrai numatyta skirti 45 mln. Eur, labai smulkių – 15 mln. Eur paramos. Perskirstymo išmoka bus mokama už 50 ha (anksčiau už 30 ha) ir diferencijuojama pagal tai, kiek ūkis turi hektarų. Ją gaus tik tie, kurie valdo ne daugiau kaip 500 hektarų.

Atsižvelgiant į KPP įgyvendinimo patirtį ir potencialių pareiškėjų investicinius poreikius, kainų pokyčius, planuojama vidutinė paramos suma vienam projektui – 200 tūkst. Eur, o paramos intensyvumas – nuo 20 iki 65 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Jauniesiems ūkininkams, kurie paramos pagal šią priemonę kreipsis pirmą kartą, intensyvumas gali būti padidintas 15 procentų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bus remiamos investicijos į materialųjį ir nematerialųjį turtą, susijusios su remiama veikla, apimančios investicijas į pirminę gamybą, į savo valdoje pagamintų žemės ūkio produktų apdorojimą, perdirbimą ir pateikimą rinkai.

Paramos  priemone, skirta smulkiems ir vidutiniams ūkiams, remiami šie sektoriai: gyvulininkystė, augalininkystė, sodininkystė, uogininkystė, daržininkystė.

Ypatingas dėmesys bus teikiamas projektams, kuriantiems pridėtinę vertę, diegiantiems inovacijas, investuojantiems į gamybinių procesų skaitmeninimą, prisidedantiems prie aplinką tausojančių ir klimato išsaugojimo tikslų. 

Paramos pagal intervencinę priemonę „Smulkių ir vidutinių ūkių plėtra“ galės kreiptis ūkininkai (arba jų grupė), kurie užsiima žemės ūkio veikla ir (arba) valdoje (-ose) pagamintų / užaugintų žemės ūkio produktų apdorojimu, perdirbimu ir pateikimu rinkai, taip pat pripažinti žemės ūkio kooperatyvai.

Pareiškėjas turi būti vykdęs žemės ūkio veiklą ne trumpiau kaip 1 metus iki paramos paraiškos pateikimo. Jo pajamos iš žemės ūkio veiklos turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų ūkio subjekto pajamų.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos