


Vilnius. Nuo kitų metų bedarbiais galės tapti ir darbingo amžiaus žmones, dirbantys nedidelius žemės ūkius ir neturintys jokių kitų pajamų.
Seimas antradienį priėmė tai numatančias Užimtumo įstatymo pataisas: už balsavo 100 Seimo nariai, o susilaikė trys.
Ši išimtis bus taikoma tiems smulkiems ūkininkams, kurių ūkis mažesnis negu 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV). Pataisa galės pasinaudoti dvi grupės žmonių: neseniai netekę samdomo darbo ir gyvenantys tik iš ūkio pajamų bei seniai neturintys kitų pajamų, tik iš ūkininkavimo.
Tie, kurie per pastaruosius 30 mėnesių bus dirbę ir mokėję mokesčius bent 12 mėnesių, gaus bedarbio pašalpą, o kurie neturės pakankamo stažo, negaus, jiems bus suteiktas tik bedarbio statusas, leidžiantis pretenduoti į tam tikras kitas lengvatas.
Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas pareiškė, kad nustatyti limitai kelia nerimą, ar nebus piktnaudžiaujama. „Kryptis teisinga, bet yra vietos ir piktnaudžiavimams“, – teigė jis.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė anksčiau BNS sakė, kad pataisa aktuali mažų miestelių gyventojams, kurie netekę darbo negali gauti bedarbio statuso, nes turi dirbamos žemės ar kelis gyvulius.
„Sodros“ duomenimis, 2018 metais buvo beveik 152 tūkst. asmenų, kurių ūkiams apskaičiuotas mažesnis nei 4 EDV, bet pusė jų – pensininkai.
4 EDV nesiekiančiame ūkyje gali būti iki 11 melžiamų karvių arba auginama iki 17 ha kviečių, jų pajamos per metus negali viršyti 8,7 tūkst. eurų, o pelnas – 4,8 tūkst. eurų.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Sumanieji kaimai“ – galimybės kaimo bendruomenėms atskleisti savo stiprybes
2025-03-17 -
Ruošiantis deklaravimui neramu dėl socialinio sąlygiškumo
2025-03-13 -
Seimas supaprastino pluoštinių kanapių produktų importą
2025-03-13
Skaitomiausios naujienos
-
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Mėsinių galvijų augintojai pasitraukė iš Žemės ūkio rūmų
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)