Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Smulkiems ūkininkams leista suteikti bedarbio statusą

Vilnius. Nuo kitų metų bedarbiais galės tapti ir darbingo amžiaus žmones, dirbantys nedidelius žemės ūkius ir neturintys jokių kitų pajamų.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Užimtumo įstatymo pataisas: už balsavo 100 Seimo nariai, o susilaikė trys.

Ši išimtis bus taikoma tiems smulkiems ūkininkams, kurių ūkis mažesnis negu 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV). Pataisa galės pasinaudoti dvi grupės žmonių: neseniai netekę samdomo darbo ir gyvenantys tik iš ūkio pajamų bei seniai neturintys kitų pajamų, tik iš ūkininkavimo.

Bioversija 23 04 27

Tie, kurie per pastaruosius 30 mėnesių bus dirbę ir mokėję mokesčius bent 12 mėnesių, gaus bedarbio pašalpą, o kurie neturės pakankamo stažo, negaus, jiems bus suteiktas tik bedarbio statusas, leidžiantis pretenduoti į tam tikras kitas  lengvatas.

Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas pareiškė, kad nustatyti limitai kelia nerimą, ar nebus piktnaudžiaujama. „Kryptis teisinga, bet yra vietos ir piktnaudžiavimams“, – teigė jis.  

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė anksčiau BNS sakė, kad pataisa aktuali mažų miestelių gyventojams, kurie netekę darbo negali gauti bedarbio statuso, nes turi dirbamos žemės ar kelis gyvulius.  

„Sodros“ duomenimis, 2018 metais buvo beveik 152 tūkst. asmenų, kurių ūkiams apskaičiuotas mažesnis nei 4 EDV, bet pusė jų – pensininkai.       

4 EDV nesiekiančiame ūkyje gali būti iki 11 melžiamų karvių arba auginama iki 17 ha kviečių, jų  pajamos per metus negali viršyti 8,7 tūkst. eurų, o pelnas – 4,8 tūkst. eurų.  

BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos