


Vilnius. Nuo 2023 metų siūloma parduoti ir leisti statytis namus nenaudojamuose bešeimininkiuose valstybinės žemės sklypuose, anksčiau paskirtuose sodininkams.
Seimui antradienį pateiktos tokios Žemės bei Žemės reformos įstatymų pataisos. Dabar tokie žemės sklypai gali būti parduodami tik tiems, kuriems jie ir buvo skirti.
Pasak pataisas pristačiusio žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, naujiems šeimininkams būtų perleisti tik laisvi, neužstatyti žemės sklypai kažkada suformuotose sodų bendrijose.
„Pasitaiko atvejų, kai žemės sklypai buvo suteikti mėgėjų sodų naudojimui, individualiems gyvenamiesiems namams statyti ir asmeniniam ūkiui, tačiau yra pamiršti, nes žemės sklypų skyrimo dokumentuose nėra nei asmenų gimimo metų, nei asmens kodų, nei informacijos apie jų gyvenamąją vietą ar kontaktinį telefoną, todėl nėra galimybės įteisinti tokius žemės sklypus ir nėra galimybės sudaryti pirkimo pardavimo sutarčių su tokių pamirštų žemės sklypų savininkais“, – kalbėjo A. Palionis.
Parlamentaras Edmundas Pupinis siūlė visų pirma sutvarkyti tokių sodininkų sklypų infrastruktūrą, o paskui skelbti jų pardavimo aukcionus.
„Galbūt tada ir kaina būtų didesnė ir iš tikrųjų nauda valstybei būtų didesnė negu dabar probleminėse vietose pardavinėti tuos sklypus“, – tvirtino parlamentaras.
Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 5 tūkst. mėgėjų sodų, 3 tūkst. asmeninio ūkio ir apie 500 individualiems namams statyti skirtų, bet neprivatizuotų, žemės sklypų. Už juos nemokamas žemės mokestis.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaimo reikalų komitetas pritaria, kad sankcijos Baltarusijai ir Rusijai būtų pratęstos
2025-03-26 -
Pakeistos ekologinio ūkininkavimo įgyvendinimo taisyklės
2025-03-25 -
Siūloma supaprastinti melioracijos statinių nurašymą ir sunaikinimą
2025-03-25
Skaitomiausios naujienos
-
Patvirtintos 2025 m. tiesioginių išmokų taisyklės
2025-03-19 -
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Žemės kainos Lenkijoje pasiekė naujas aukštumas
2025-03-20
(0)