Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Siūloma parduoti nenaudojamus sklypus soduose

Vilnius. Nuo 2023 metų siūloma parduoti ir leisti statytis namus nenaudojamuose bešeimininkiuose valstybinės žemės sklypuose, anksčiau paskirtuose sodininkams. 

Seimui antradienį pateiktos tokios Žemės bei Žemės reformos įstatymų pataisos. Dabar tokie žemės sklypai gali būti parduodami tik tiems, kuriems jie ir buvo skirti. 

Pasak pataisas pristačiusio žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, naujiems šeimininkams būtų perleisti tik laisvi, neužstatyti žemės sklypai kažkada suformuotose sodų bendrijose.   

Bioversija 2024 04 26 m7

„Pasitaiko atvejų, kai žemės sklypai buvo suteikti mėgėjų sodų naudojimui, individualiems gyvenamiesiems namams statyti ir asmeniniam ūkiui, tačiau yra pamiršti, nes žemės sklypų skyrimo dokumentuose nėra nei asmenų gimimo metų, nei asmens kodų, nei informacijos apie jų gyvenamąją vietą ar kontaktinį telefoną, todėl nėra galimybės įteisinti tokius žemės sklypus ir nėra galimybės sudaryti pirkimo pardavimo sutarčių su tokių pamirštų žemės sklypų savininkais“, – kalbėjo A. Palionis. 

Parlamentaras Edmundas Pupinis siūlė visų pirma sutvarkyti tokių sodininkų sklypų infrastruktūrą, o paskui skelbti jų pardavimo aukcionus. 

„Galbūt tada ir kaina būtų didesnė ir iš tikrųjų nauda valstybei būtų didesnė negu dabar probleminėse vietose pardavinėti tuos sklypus“, – tvirtino parlamentaras.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 5 tūkst. mėgėjų sodų, 3 tūkst. asmeninio ūkio ir apie 500 individualiems namams statyti skirtų, bet neprivatizuotų, žemės sklypų. Už juos nemokamas žemės mokestis.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos