Basf 22 06 15 Adama 22 05 12
Agropolitika
Siūloma kompensuoti laukinių paukščių daromą žalą

Vilnius. Ilgą laiką ūkininkų galvos skausmu buvusi laukinių paukščių daroma žala galės būti atlyginta. Tai daryti siūloma iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų.

Tokiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui dar turės pritarti Seimas ir Vyriausybė. Iki šiol tokia žala nebūdavo kompensuojama.

Kasmet šimtai hektarų pasėlių nuniokojami migruojančių laukinių paukščių, ūkininkai dėl to patirią didžiulius nuostolius.

Bioversija 22 02 02

Žemės ūkio viceministro Pauliaus Astrausko teigimu, kartu su Aplinkos ministerija ieškota geriausių sprendimų. „Jei Vyriausybė ir Seimas pritars Žemės ūkio ministerijos siūlymui, bus kompensuojama laukinių žąsų, gervių ar gulbių padaryta žala žemės ūkio pasėliams, prijaukintiems  laukiniams gyvuliams ir paukščiams, miškui, hidrotechnikos įrenginiams ar kitiems objektams“, - sako P. Astrauskas.

Žala būtų kompensuojama, jeigu pasėliai auginami pagal agrotechninius reikalavimus, saugomi nuo laisvėje gyvenančių griežtai saugomų rūšių laukinių gyvūnų, taip pat gervių ir gulbių, laikantis nuosavybės teise priklausančių valstybei daromos žalos priemonių.

Gervės, gulbės nėra medžiojamieji gyvūnai, o laukines žąsis medžioti galima tik rudenį, tačiau pavasarinės migracijos metu, kai padaroma didžiausia žala žemės ūkio pasėliams, jas medžioti draudžiama.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar praūžusios liūtys pakenkė jūsų pasėliams?
Visos apklausos