Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Siūlo ūkininkams kompensuoti laukinių paukščių padarytą žalą

Vilnius. Migruojantiems vandens paukščiams kasmet nusiaubiant ūkininkų laukus, Žemės ūkio ministerija siūlo, kad paukščių padaryta žala būtų kompensuojama taip pat, kaip ir laukinių gyvūnų.

Pasak ministro Kęstučio Navicko, žalos įvertinimo ir kompensavimo mechanizmas turėtų būti kuo paprastesnis.

„Medžiojamųjų gyvūnų padaryta žala atlyginama pagal Medžioklės įstatymą. Laisvėje gyvenančių saugomų rūšių laukinių gyvūnų padarytą žalą atlygina valstybė. Tačiau žąsys, gulbės, gervės nėra medžiojamieji gyvūnai, bet kartu šie paukščiai nėra saugomi, todėl iki šiol nėra kaip kompensuoti žalą“, – pranešime sakė jis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ministerijos duomenimis, Lietuvoje migruojančių vandens paukščių kasmet daugėja o kartu daugėja ir ūkininkų skundų dėl jų daromos žalos. Paukščiai išlesa pasėlius ir ūkininkai nepajėgia nuo to apsisaugoti.

Ministerija pritaria Seimo Kaimo reikalų komiteto siūlymui Aplinkos ministerijai inicijuoti Medžioklės įstatymo pataisas, papildant žalą darančių gyvūnų sąrašą, į kurį būtų įtrauktos gervės, laukinės žąsys ir gulbės.

Žalą pasėliams siūloma apskaičiuoti pagal tą pačią metodiką, pagal kurią nustatoma šernų ar kanopinių gyvūnų padaryta žala. Priėmus įstatymo projektą, reikėtų keisti ir šią metodiką. Siūloma, kad žala būtų atlyginama iš savivaldybių fondų, skirtų kompensuoti įvairius ūkininkų patirtus nuostolius.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos