
Vilnius. Seimas nusiteikęs legalizuoti naminukės gamybą kaimo turizmo sodybose. Iki 65 laipsnių stiprumo naminio alkoholio būtų leidžiama pagaminti 100 litrų per metus – 10 kartų mažiau, nei siūlyta anksčiau.
Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms. Už balsavo 60 Seimo nariai, prieš buvo 22, o 27 susilaikė.
Tokie kaimo turizmo sodybas turinčių ir grūdines kultūras auginančių ūkininkų pagaminti gėrimai negalėtų būti parduodami, o tik naudojami savo ar šeimos poreikiams tenkinti arba degustuoti vietoje, jų nebūtų galima vežti ar gaminti naudojant priemaišas.
Įranga, naudojama gaminant tokį alkoholį, turėtų būti ūkininko pažymėta identifikaciniu numeriu.
Naminukę gaminsiančius ūkininkus ketinama įpareigoti prieš 48 val. iki gamybos pradžios apie tai informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, nurodant tikslią gamybos datą, planuojamą pabaigos laiką, ketinamą pagaminti produkto kiekį, o per 24 val. nurodyti tikslų pagamintą samanės kiekį.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Seimas linkęs leisti kompensacijas ir paskolų negrąžinusiems kailinių žvėrelių ūkiams
2025-11-21 -
Seimo komitetas pritaria mažų dirbamos valstybinės žemės plotų pardavimui
2025-11-20 -
Vyriausybė – už GPM lengvatą tik ūkininkų pajamoms iš žemės ūkio veiklos
2025-11-19
Skaitomiausios naujienos
-
Įsigyjant žemės ūkio sklypus nebereiks pildyti deklaracijos
2025-11-13 -
Finansinė įtampa grūdų sektoriuje – ūkininkai sprendimų ieško su ministru
2025-11-03 -
Palenkės ūkyje išaiškinta gigantiška naminukės varykla
2025-10-30




(0)