Seimas – prieš sodybų statybų griežtinimą ūkininkams
2019-11-08

Vilnius. Seimas nepritarė liberalų siūlymui uždrausti ūkininkams  sodybas statyti mažesniuose negu 3 hektarų sklypuose. Už tai, kad Seimas svarstytų atitinkamas pataisas, balsavo 33 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 33.  

Dabar ūkininkai sodybas gali statyti ne mažesniuose kaip 0,5 ha sklypuose.

Pataisų autorius Aplinkos apsaugos komiteto narys Simonas Gentvilas sako, kad dabartinė tvarka skatina piktnaudžiauti – lengvata naudojasi ne tik ūkininkai, kurie iš tikrųjų dirba žemę, bet ir tik namą norintys pasistatyti asmenys. Jie vaizdingose, netoli miestų esančiuose kaimuose už nedidelę kainą įsigyja vos 0,5 ha sklypus ir statosi sodybas.

Daugiausia – 17,2 tūkst. – ūkininkų yra Vilniaus regione, Kauno – 16,5 tūkst. ir Utenos – 13 tūkst., jie sudarė beveik 40 proc. visų užregistruotų ūkių. Vyrauja maži ūkiai: 30 proc. jų yra vieno–trijų hektarų, 21 proc. – penkių–dešimties hektarų, 18 proc. – trijų–penkių hektarų.

Ūkininkų ūkių registro duomenimis, 2018 metų sausį šalyje registruota maždaug 122,5 tūkst. ūkininkų ūkių, o vidutinis ūkio dydis siekė 9,37 hektaro.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(3)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  • Ina

    Manau reiktų keisti kitus statybas leidžiančius-ribojančius įstatymus ir viskas stos į normalias vėžes.

  • A

    Šiuo atveju liberalai buvo teisūs. Ūkio vienkiemyje visai kitokia situacija: kaimynams dvokia mažiau, triukšmo mažiau ir pavydo taip pat mažiau...

  • Egidijus

    Antraštė neteisinga, žodį "ūkininkams" reikia rašyti kabutėse - gyvenamo namo statymas prie Vilniaus, ar prie ežero - nėra ūkininkavimo veikla.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai