Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Seimas palengvino jau pradėtas ūkininko sodybų statybas

Vilnius. Seimas leido gyventojams, kurie jau pradėjo arba iki šių metų liepos pradės statyti ūkininko sodybas pagal ankstesnius liberalesnius reikalavimus, ir toliau vadovautis sena tvarka. 

Už tai numatančias Ūkininko ūkio įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 113 Seimo nariai, prieš pasisakančių nebuvo, keturi susilaikė.

Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Rita Tamašunienė sakė, kad sulaukiama daug prašymų iš žmonių, pradėjusių statybų procesą ir projektuojančių pastatus iki 50 a sklype. Nuo liepos tai bus galima daryti tik turint ne mažiau kaip 2 ha žemės.     

Bioversija 2024 04 26 m7

„Taip sprendžiamas sofos ūkininkų klausimas, bet žmonės turi teisėtus lūkesčius“, – Seimo posėdyje tvirtino ji.  

Pakeitimais lengvinamos statybos ūkininkams, kurie darbus buvo ar bus pradėję iki Seimo kovo viduryje patvirtintos naujos sugriežtintos tvarkos, įsigaliosiančios nuo liepos.  

Kaip BNS yra sakiusi Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, dabar neaišku, ar žmonės galės baigti susitvarkyti statybų reikalus po liepos 1-osios, kai įsigalios griežtesni reikalavimai.   

Siūloma leisti darbų imtis pagal anksčiau galiojusią tvarką, kai tokių sodybų statybai jau buvo pradėti ar baigti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektai arba statybą leidžiantys dokumentai išduoti ar pateikti prašymai.  

Be to, tęsti statybas pagal seną tvarką būtų galima, jeigu jau pradėta statyti pastatus.   

Pagal dar mėnesį galiosiančią tvarką, ūkininko sodybos statybų gali imtis bet kuris žmogus, kurio ne mažesnis kaip 50 a ūkis įregistruotas Ūkininkų ūkių registre. Vėliau įsigalios sugriežtinimai, dėl kurių Seimas apsisprendė kovą.  

Nuo liepos 1-osios įsigalios Seimo inicijuota ir prezidento Gitano Nausėdos pakoreguota nauja ir griežtesnė ūkininkų sodybų statybų tvarka, nustatyta siekiant užkirsti kelią gyvenamųjų pastatų statybai tais atvejais, kai asmenys iš tikrųjų nesiverčia ūkininko veikla. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos