Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
Seimas nusprendė: įmonių nejungs

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) valdomas Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, Valstybės žemės fondas bei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „Gis-centras“ toliau veiks kaip atskirtos valstybės įmonės.

Seimas antradienį nesutiko šių institucijų sujungti į naują valstybės įmonę Žemės ūkio ir erdvinės informacijos centrą. Suabejota, ar trijų institucijų sujungimas leis naujai įmonei dirbti efektyviau, be to, įmonių sujungimas būtų pareikalavęs 0,52 mln. eurų išlaidų.

Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisą dėl trijų įmonių sujungimo teikė ŽŪM, tačiau parlamentinis Kaimo reikalų komitetas pasiūlė ją atmesti.

Bioversija 22 08 31

Pristatydamas Kaimo reikalų komiteto išvadą Seimo narys Algimantas Salamakinas teigė, kad Kaimo reikalų komitetas mano, jog siūlomas teisinis reguliavimas neužtikrins didesnio valdymo skaidrumo ir efektyvumo, todėl siūloma šių įstatymo projektą atmesti.

Griežtai siūlymo atžvilgiu pasisakė ir Seimo narys Kazys Starkevičius: „šis įstatymas – tipinis pavyzdys, kai keičiantis Vyriausybės ministrams, o jau dirba trečiasis, kompetencija kuo toliau, tuo mažėja“. Jo teigimu, siūlymą reiktų tobulinti, o kaip galimybę išskyrė „Gis-centro“ prijungimą prie Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro.

Andrejus Stančikas Seimo salėje taip pat tikino parlamentarus, kad sprendimas jungti šias įmones – ankstokas. Anot jo, Kaimo reikalų komitetas neįžvelgė finansų taupymo galimybių, nuo teigiamo sprendimo sulaikė ir esama padėtis Žemės ūkio ministerijoje.

79 parlamentarams balsavus „už“, o susilaikius dviem, Seimas pritarė komiteto siūlymui ir įmonių nusprendė nejungti.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija