Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
S. Skvernelis: žemės ūkio ministras keisis

Vilnius. Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pranešė, kad atnaujintoje Vyriausybėje pasikeis mažiausiai trys – susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio – ministrai.

„Susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio“, – žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis, paklaustas, kurie ministrai tikrai pasikeis.

Šios pozicijos atiteko koalicijos partneriams pagal prieš kelias savaites pasirašytą sutartį dėl valdančiosios koalicijos.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Socialdarbiečiai“ teigia, kad žemės ūkio ministru vietoj Giedriaus Surplio siūlys parlamentarą Andrių Palionį.

Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga kol kas neatskleidžia, ką teiks vietoj vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno ir susisiekimo ministro Roko Masiulio.

Pagal koalicijos sutartį „socialdarbiečiams“ taip pat atiteko Užsienio reikalų ministerija, jie žada poste palikti Liną Linkevičių.

Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda reikalauja palikti krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį nepaisant to, kad ši pozicija atiduota „Tvarkai ir teisingumui“.

„Mes tikrai sutinkame, (...) kad reikia įvykdyti šitą pageidavimą ir krašto apsaugos ministras nebus keičiamas“, – sakė valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Reaguodami į tai, „tvarkiečiai“ ragina koalicijos partnerius atiduoti jiems kitą ministeriją, bet S. Skvernelis tokiomis galimybėmis abejoja.

„Kol kas, matyt, iš šitos situacijos dirbtinų sprendimų nereikia daryti, kad tai yra būtina forma sugalvoti ir perleisti vieną ar kitą ministeriją“, – sakė ministras pirmininkas.

Jis teigė norintis, kad Vyriausybė atsinaujintų kuo greičiau. „Vasaros laikotarpis, pauzių nereikia. (...) Laiko ir taip iki kadencijos Vyriausybės pabaigos nėra daug“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybė performuojama, nes po prezidento rinkimų sudaryta nauja valdančioji koalicija. Sutartį dėl bendradarbiavimo pasirašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Vėliau antradienį Seimas balsuos dėl S. Skvernelio paskyrimo premjeru, nes prisiekus G. Nausėdai Vyriausybė turėjo grąžinti įgaliojimus.

Šiuo metu „valstiečiai“ formaliai kontroliuoja 12 iš 14 ministerijų veiklą, o dar du portfelius turi „socialdarbiečiai“.

G. Nausėda sakė, kad atnaujintoje Vyriausybėje pageidautų matyti ir moterų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos