Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Rajoninius kelius siūlo perleisti savivaldai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Valstybinius kelius valdanti įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija galėtų sumažinti kelių priežiūros naštą dalį, rajoninius perleisdama tvarkyti savivaldybėms, kartu joms atiduodant atitinkamą kelių programos lėšų dalį, teigia politikai.

Seimo liberalų frakcijos sutikime su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu ir Kelių direkcijos vadovu Mariumi Švaikausku parlamentaras Romualdas Vaitkus teigė, kad valstybei yra sudėtinga tvarkyti didžiąją dalį šalies kelių.

Jo teigimu, savivaldybės pačios spėtų sutvarkyti rajoninius kelius, jeigu valstybė perleistų jų valdymą savivaldai su proporcingu finansavimu iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Susisiekimo ministras ir Kelių direkcijos vadovas sutiko, kad toks pasiūlymas yra perspektyvus, tad frakcijos vardu Ministerijos paprašyta parengti rajoninių kelių perleidimo savivaldybėms procedūros projektą.

Kalbėdamas ministras teigė, kad valstybinis kelių tinklas per didelis, todėl planuojant biudžetus esą tenka rinktis tarp prioritetinių projektų, kaip Molėtų plentas bei „Via Baltica“, ir kasdienės kitų kelių priežiūros.

Pasak M. Švaikausko, kitais metais Kelių direkcija, užuot gerinusi dangos būklę, investuos į strateginius į projektus. Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos planuojamas kelių priežiūros alternatyvas 2024 m., įgyvendinant strateginius ir karinius projektus ir norint dar papildomai pagerinti kelių būklę, reikėtų beveik pusės 460 mln. eurų.

Atliekant būtiniausius kelių priežiūros darbus, kitų metų biudžete trūks 228 mln. Eur, o vien investuojant į strateginius ir karinius projektus, vis tiek susidarys 100 mln. Eur deficitas.

Valstybinės reikšmės rajoniniai keliai šalyje sudaro 14,5 tūkst. kilometrų.

Parengta: pagal LRS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos