Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Pritarta ŽŪM pavaldžių įmonių pertvarkai

Vilnius. Seimas pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymams optimizuoti viešųjų įstaigų Mašinų bandymo stoties (MBS), „Pieno tyrimai“, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (RRA) bei biudžetinės įstaigos Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro („Leader“ centras) veiklą.

Vietoje likviduojamų RRA ir „Leader“ centro, jų vykdomų funkcijų pagrindu bus įsteigta nauja viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, o MBS ir „Pieno tyrimai“ bus pertvarkytos į uždarąsias akcines bendroves.

Mašinų bandymo stoties vykdomas viešojo administravimo funkcijas numatoma pavesti vykdyti Valstybinei augalininkystės tarnybai prie ŽŪM ir kitiems subjektams. Vėliau Mašinų bandymo stotį, pertvarkius į uždarąją akcinę bendrovę, numatoma privatizuoti.

Bioversija 23 04 27

Privatizavus bendrovės akcijas, valstybė gaus pajamų. Viešojo administravimo funkcijoms vykdyti 2016 m. šiai įstaigai buvo skirta 183 tūkst. Eur, iš jų darbo užmokesčiui – 137 tūkst. Eur. 2017 m. – 194 tūkst. Eur, iš kurių net 147 tūkst. Eur buvo skirti darbo užmokesčiui. Šiais metais biudžeto projekte numatyta 184 tūkst. Eur, iš jų darbo užmokesčiui – 140 tūkst. Eur.

Pertvarkius ,,Pieno tyrimus“ į uždarąją akcinę bendrovę planuojama ją sujungti su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, kurios 100 proc. akcijų valdytoja yra ŽŪM.

 „Tikimasi, kad po šio sujungimo panaudojant vienos įmonės turimą logistiką ir kitoje įmonėje įdarbintus kontrolės asistentus, dirbančius vietoje – ūkiuose, pieno ūkiai galės plačiau, pigiau ir paprasčiau naudotis reorganizuotos įmonės teikiamomis paslaugomis, o pastaroji galės pasiūlyti platesnį, labiau prieinamą tyrimų ir paslaugų spektrą“, – teigiama Seimo aiškinamajame rašte.

Kaip pabrėžiama dokumente, Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įmonių pertvarkos yra būtinos ne tik siekiant optimizuoti jų veiklą, bet ir taupant valstybės lėšas. Įsteigus agentūrą 2019 m. numatoma sutaupyti apie 248 tūkst. eurų, o nuo 2020-ųjų kiekvienais metais maždaug po 384 tūkst. eurų lėšų.

Šiuo metu RRA patikėjimo teise valdo 806,19 kv. m. patalpas Vilniaus mieste, „Leader“ centras – 195,67 kv. m., be to, Vilniuje turi 20,98 kv. m. panaudos pagrindais ir 187,74 kv. m. nuomojasi Kaune.

Naujai viešajai įstaigai planuojama skirti 867 kv. m. bendrojo naudojimo ploto; Agentūra turėtų įsikurti šiuo metu patikėjimo teise ŽŪM valdomose patalpose. Tai leis efektyviau ir racionaliau panaudoti ministerijos patalpas, taupyti valstybės biudžeto lėšas, operatyviau vykdyti funkcijas bei užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą.

Be to, atsisakius šiuo metu patikėjimo teise valdomo turto, kurio likutinė vertė siekia  689 100,08 Eur, ir atsižvelgiant į tai, kad patalpos yra strategiškai gerose vietose – Vilniaus centre – tikėtina, kad pardavimo kaina bus bent trečdaliu didesnė, taigi tikėtina, kad valstybė gaus pajamų.

Už naujas nuostatas balsavo 80 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų.

LRS, ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos