Basf 22 06 15 Adama 22 05 12
Agropolitika
Prezidentūra pasisako už PVM lengvatą maistui
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ieškant būdų kovoti su aukšta infliacija, Lietuvoje galėtų būti įvesta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maistui, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė. 

Pasak prezidento patarėjos, įvedant tokią lengvatą reikėtų ieškoti modelio, kad jos naudą pajustų galutinis vartotojas. Viena iš tokių priemonių, anot jos, yra PVM lengvatos maistui, „kurios netaikomos tik keliose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje“.

Antradienį Žinių radijuje kalbėjusi I. Segalovičienė teigė, kad tokia priemonė greitai pritaikoma, gali teikti tikrai labai daug naudos vartotojui, tačiau trūkumas – taiklumas, tad reikėtų ieškoti tam tikro modelio, kad visa PVM lengvata atitektų galutiniam vartotojui.

Bioversija 22 02 02

Patarėja teigė negalinti pasakyti, ar lengvata galėtų būti taikoma visiems maisto produktams, ar tik atskiroms jų grupėms. 

Premjerė Ingrida Šimonytė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau tvirtino, kad Lietuva neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifą maistui.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar praūžusios liūtys pakenkė jūsų pasėliams?
Visos apklausos