Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Prezidentūra pasisako už PVM lengvatą maistui
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ieškant būdų kovoti su aukšta infliacija, Lietuvoje galėtų būti įvesta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maistui, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė. 

Pasak prezidento patarėjos, įvedant tokią lengvatą reikėtų ieškoti modelio, kad jos naudą pajustų galutinis vartotojas. Viena iš tokių priemonių, anot jos, yra PVM lengvatos maistui, „kurios netaikomos tik keliose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje“.

Antradienį Žinių radijuje kalbėjusi I. Segalovičienė teigė, kad tokia priemonė greitai pritaikoma, gali teikti tikrai labai daug naudos vartotojui, tačiau trūkumas – taiklumas, tad reikėtų ieškoti tam tikro modelio, kad visa PVM lengvata atitektų galutiniam vartotojui.

Bioversija 23 04 27

Patarėja teigė negalinti pasakyti, ar lengvata galėtų būti taikoma visiems maisto produktams, ar tik atskiroms jų grupėms. 

Premjerė Ingrida Šimonytė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau tvirtino, kad Lietuva neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifą maistui.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos