Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Prezidentūra pasisako už PVM lengvatą maistui
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ieškant būdų kovoti su aukšta infliacija, Lietuvoje galėtų būti įvesta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maistui, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė. 

Pasak prezidento patarėjos, įvedant tokią lengvatą reikėtų ieškoti modelio, kad jos naudą pajustų galutinis vartotojas. Viena iš tokių priemonių, anot jos, yra PVM lengvatos maistui, „kurios netaikomos tik keliose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje“.

Antradienį Žinių radijuje kalbėjusi I. Segalovičienė teigė, kad tokia priemonė greitai pritaikoma, gali teikti tikrai labai daug naudos vartotojui, tačiau trūkumas – taiklumas, tad reikėtų ieškoti tam tikro modelio, kad visa PVM lengvata atitektų galutiniam vartotojui.

Bioversija 2024 04 26 m7

Patarėja teigė negalinti pasakyti, ar lengvata galėtų būti taikoma visiems maisto produktams, ar tik atskiroms jų grupėms. 

Premjerė Ingrida Šimonytė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau tvirtino, kad Lietuva neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifą maistui.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos